dnes
Úterý - skorojasno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
Zóny placeného stání se na dva dny otevřou všem řidičům, systém bude mimo provoz
Zóny placeného stání určené pro parkování rezidentů i krátkodobé parkování ostatních jsou označeny modrou barvou. Ilustrační foto: archiv

Zóny placeného stání se na dva dny otevřou všem řidičům, systém bude mimo provoz

Parkování v Praze se o nadcházejícím víkendu vrátí do časů, kdy zde nefungovaly zóny placeného stány (ZPS). Systém těchto nyní již různými barvami vyznačených oblastí totiž z důvodu technologické odstávky bude od páteční do nedělní půlnoci zcela mimo provoz.

„V těchto dnech bude možné parkovat na celém území platnosti ZPS zdarma. V těchto dnech nebude probíhat ani mobilní monitoring vozidly společnosti Eltodo. Tato technologická odstávka je nezbytně nutná pro rozšíření hardwarových kapacit systému s ohledem na navyšování počtu parkovacích míst a zvýšené nároky na uchovávané informace,“ uvedla mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Řidiči musí kvůli odstavce věnovat zvýšenou pozornost zadávání doby parkování do parkovacího automatu. Navolená platnost krátkodobé parkovací relace přesahující páteční provozní dobu parkovacího úseku bude automaticky převedena do začátku pondělní provozní doby stejného parkovacího úseku.

Tedy pokud bude provedena platba například u úseku P1–0447 (provozní doba po–ne 08:00–24:00) v parkovacím automatu v pátek 27. července v čase 23:00 na dobu platnosti dvou hodin, parkovací oprávnění bude pro vozidlo platné až do pondělí devíti hodin ráno. V době odstávky je možné si kdykoli předplatit parkovné na následující dny po odstávce.

Platba ve virtuálních parkovacích hodinách nebude ve dnech odstávky možná. „Prosíme motoristy, kteří si budou chtít předplatit parkovací oprávnění prostřednictvím virtuálních parkovacích hodin na následující dny po odstávce, aby tak učinili do konce páteční provozní doby daného úseku,“ sdělila Lišková.

Plánovaná odstávka se dotkne rovněž Osobních stránek uživatele (OSU). V těchto dnech tedy nebude možné nastavit registrační značky u přenosných parkovacích oprávnění ani podat žádost o prodloužení parkovacího oprávnění. Během odstávky nebude v provozu ani portál www.parkujvklidu.cz.


Praha 2: Parkování po dobu vánočních svátků

Včera v 09:35

Od 22. prosince do 2. ledna bude ve smíšených/fialových a návštěvnických/oranžových parkovacích úsecích omezena maximální cena za den stání v Praze 2 na 40 korun/den a návštěvník si může předplatit až na 5 dnů (změna se netýká rezidentních/modrých parkovacích...

Neděle: Změna trasy a zastávek pro linku číslo 102

13. prosince 2018 v 08:48

Z důvodu konání společenské akce Starobohnické vánoční těšení dojde v neděli 16. prosince k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 102. Opatření platí pouze pro spoje zajíždějící do zastávky Staré Bohnice.

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

12. prosince 2018 ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

12. prosince 2018 v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Další články
Nahoru