dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Zóny placeného stání. Budou vypsány dvě veřejné zakázky

Pražské zastupitelstvo dnes schválilo odůvodnění veřejných zakázek Dodavatel služby provozu zón placeného stání v hlavním městě Praze a Centrální informační systém zón placeného stání v hlavním městě Praze.

Odůvodnění obou zakázek projednala a doporučila Rada hl. m. Prahy 10. června 2014. Jedná se o dvě důležité zakázky pro nový systém placeného stání, který bude etapovitě zaváděn na území hlavního města.

Zřizovatelem nového systému zón placeného stání zůstane Hlavní město Praha, které bude příjemcem i všech tržeb z provozu těchto zón. Správu bude zajišťovat Technická správa komunikací hlavního města Prahy, která si pro vybrané dodávky a služby vybere v těchto veřejných zakázkách příslušné dodavatele.

Předpokládaná cena zakázky „Dodavatel služby provozu zón placeného stání v hl. m. Praze“ je 893 300 tisíc korun. Zahrnuje zejména dodávku, instalaci, provoz, údržbu a obnovu parkovacích automatů. Dále instalaci, údržbu a obnovu svislého a vodorovného dopravního značení a také zúčtování přijímaných plateb za parkování. Smlouva s vybraným dodavatelem by měla být uzavřena na 5 let.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru