dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Žofín je pod dohledem bezpečností služby, smaženky střídají maminky
Slovanský ostrov pohledem z Jiráskova mostu. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Žofín je pod dohledem bezpečností služby, smaženky střídají maminky

Městská část Praha 1 od května opět najala bezpečnostní agenturu, která bude dohlížet na dodržování návštěvního řádu Slovanského ostrova, tak jako v loňském roce.

Slovanský ostrov se v minulosti stal místem, kde si lidé pořádali na trávnících a v různých zákoutích malebného místa soukromé mejdany. Nezřídka zde i přespávali. Výsledek? Nepořádek, ničení mobiliáře, kálení a močení na veřejnosti, odpadkové koše naházené do Vltavy či vypálené toalety.

Radnice Prahy 1 se rozhodla už loni najmout bezpečností agenturu, která dohlíží na dodržování návštěvního řádu Slovanského ostrova. Dohled se osvědčil i na nedalekém Střeleckém ostrově.

„Výrazné označení, slušné vystupovaní, ale také nekompromisní přístup k dodržování Návštěvního řádu a dohled nad dětským hřištěm. To jsou hlavní atributy nové bezpečnostní a správcovské služby na Slovanském ostrově,“ vyjmenovává místostarosta Prahy 1 Daniel Hodek (ČSSD), do jehož kompetence patří správa parků a hřišť.

Součástí obnovy Slovanského ostrova bylo mimo jiné odstranění grafity, doplnění košů či nové nátěry laviček a lamp veřejného osvětlení. Ostrov byl navíc zařazen mezi místa, kde je vyhláškou zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Kombinací preventivních a represivních opatření se podařilo dodržování návštěvního řádu vynutit a návštěvníci ostrova se začínají pomalu obměňovat.

„Může se to zdát jako triviální, ale stálo to mnoho úsilí. Nyní však místo výrostků s lahvemi alkoholu v rukách začaly na ostrov opět chodit maminky s dětmi. A to byl náš hlavní cíl,“ shrnul změny Daniel Hodek.


Další články
Nahoru