dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražský život

Znovu se zrodit. Dnes v O2 Aréně

Aliance žen s rakovinou prsu pořádá dnes akci Chce to dobrý úder, aneb Dokážeš to taky, která se bude konat od 10 hodin v Adventure minigolf v O2 Aréně.

V České republice v současnosti žije více jak 68 000 žen, které se léčily nebo léčí s nejrozšířenější ženskou onkologickou nemocí -  rakovinou prsu. Každoročně jich onemocní víc jak 6000.  Žena, u níž byl diagnostikován karcinom prsu, prochází náročným obdobím vyrovnávání se s nemocí a s jejími důsledky. Projekt Dokážeš to taky! si klade za cíl pomoci těmto ženám zlepšit kvalitu jejich života cíleným působením na posilování schopnosti udržet si naději, získat sebedůvěra a odvahu k boji s nemocí a to symbolickou výzvou – sportovním výkonem. Aliance žen s rakovinou prsu organizuje tuto akci již dvanáctým rokem.

Letos se členky pacientských organizací z celé republiky, vítězky regionálních kol turnaje v minigolfu, sjedou na velké finále do Adventure Minigolfu v O2 Aréně.

Premiérově zazní píseň Znovu se zrodit, kterou pro pacientky složil hudebník a herec Petr Rajchert a hudební skladatel a producent Daniel Hádl.

Akce je otevřena pro veřejnost, pro kterou je připravený bohatý program. Návštěvníci si vyslechnou koncert skupiny Yellow Sisters a TAM TAM Batucada, potěší se tanečním vystoupením členek Společnosti čínských žen nebo si budou moci zacvičit tai-chi. Připraveny budou prodejní stánky výrobků Fair Trade, firmy Avon nebo Společnosti čínských žen. Bohatý program je připraven i pro děti.  Studenti lékařských fakult sdružených v organizaci IFMSA otevřou Nemocnici pro medvídky, jejímž cílem je zbavit děti strachu z „bílých plášťů“.

Celým dnem bude provázet Petr Rajchert, který uvádí Dobré ráno s Českou televizí a je i moderátorem Víkendového Poledního Radiožurnálu Českého rozhlasu. Na tuto akci se sjedou ženy z 30 pacientských organizací z celé České republiky.

 


Další články
Nahoru