dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražský život

Zničené koryto Mratínského potoka projde úpravou za miliony korun

Současný stav Mratínského potoka je podle metodiky ministerstva životního prostředí hodnocen ve většině úseků v Čakovicích nejhorším stupněm „zničený stav“.

Pražští radní schválili vítěze dvou veřejných zakázek na projekt a inženýring obnovy jeho koryta a blízkého okolí. Staly se jimi společnost Vodohospodářský rozvoj a výstavba s nabídkovou cenou 1 540 000 korun a společnost Sweco hydroprojekt s cenou 1 683 000 korun.

„Povodně na Mratínském potoce představují ohrožení jak pro Čakovice a Miškovice, tak i pro obce dále po jeho toku, jako Veleň, Mratín a další. Proto je zcela nezbytné upravit jeho koryto i blízké okolí tak, aby velká voda tyto obce ohrožovala co nejméně. Vzhledem k poloze Čakovic na horním toku potoka a charakteru povodní nelze protipovodňovou ochranu zajistit liniovými opatřeními, v případě bleskové povodně totiž nelze stihnout instalaci mobilních prvků. Ochranu naopak je možné zajistit vhodnými opatřeními na vlastním toku,“ uvedla radní Jana Plamínková.

Samotné práce budou předmětem dalšího výběrového řízení a budou zahrnovat nejen úpravu vlastního koryta, ale také vybudování povodňového parku se sérií tůní, zkapacitnění průtočnosti mostu v ulici Bělomlýnská či rekonstrukci hráze Zámeckého a Cukrovarského rybníka.


Další články
Nahoru