Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Zničené kontejnery pro charitu

Dva muži a žena, kteří násilně otevřeli kontejnery na použitý textil, skončili na policejní služebně.

V Modřanech u obchodního centra jsou postaveny kontejnery na použitý textil. Pro věci určené potřebným si přišly tři osoby. Aby se dostaly dovnitř, musely použít násilí.

Na situaci strážníky upozornila policistka v civilu. Hlídka našla všechny na zastávce MHD. Z výpovědi dalších svědků, kteří se strážníkům taktéž přihlásili, vyšlo najevo, že se v kontejnerech dotyční hrabali a vybrané věci pak ukládali do připravených tašek. Když byli svědky upozorněni, že dělají, co nemají, začali je verbálně napadat. Prý si mají hledět svého.

Pak sebrali tašky a odešli k zastávce. V nastoupení do autobusu jim zabránil jeden ze svědků. Pro podezření ze spáchání trestného činu omezili strážníci muže ve věku 42 let a 50letou ženu na osobní svobodě a předali je policistům.

Strážníci o události vyrozuměli také firmu, která kontejnery spravuje.
Autor: TZ, red

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru