dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
19°C
Pražské krimi

Znečišťoval tramvaj tak neohleduplně, že si nakonec zadělal na větší problém, než se mohlo původně zdát

Na problém si zadělal mladík, který velmi neohleduplně v noční tramvaji konzumoval jídlo rychlého občerstvení. Pozornost na sebe upoutal tím, že nepořádek po sobě odmítal uklidit. Nakonec bylo zjištěno, že ačkoli byl pod vlivem alkoholu, nedovršil ještě osmnáctý rok věku.

Strážníci z hlídkového útvaru si v pátek kolem jedné hodiny ranní při kontrole noční tramvajové linky ve stanici Lazarská všimli v zadní části vozu mladíka. Ten konzumoval jídlo rychlého občerstvení tak, že dost razantně znečisťoval prostranství kolem sebe.

Upozornění strážníků nebral v potaz a nepořádek si po sobě uklidit nechtěl. Na výzvu ke  konzumaci jídla mimo tramvaj reagoval vyhozením jeho zbytku ven na chodník. Dle jeho chování působil dojmem pod vlivem alkoholu.

Mladík odmítal prokázat svou totožnost a vystoupit ze soupravy. Strážníci byli nuceni použít donucovací prostředky a  vyvedli ho pomocí odváděcí páky. Venku byl opětovně vyzván k předložení dokladu totožnosti. To se uskutečnilo až po upozornění, že v opačném případě bude předveden na  Policii ČR. Dle průkazu bylo zjištěno, že mladíkovi je sedmnáct let.

Vzhledem k jeho nezletilosti byla provedena orientační dechová zkouška, která prokázala přes 2 ‰ alkoholu. Jelikož na místo nebylo možné přivolat zákonného zástupce a jednalo se o osobu mladistvou, byla přivolána záchranná služba, která mladíka převezla na dětské detoxikační oddělení. Celá věc byla postoupena správním orgánům.


Zobnul si perníček a šup za volant!

Dnes v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

Včera ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa

5. října 2018 v 19:08

Dnes zasahovali hasiči z centrální stanice v Jaromírově ulici v Praze 4. V 10:52 hodin tam byl ohlášen zatopený sklep v jednom z obytných domů.

Policisté pronásledovali kradené auto. Řidič nechtěl zastavit a na policisty najížděl

4. října 2018 ve 13:09

Ve středu 3. září před dvaadvacátou hodinou si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu na Jižní spojce všimli Citroënu, který v policejních evidencích procházel jako odcizený. Vozidlo se proto rozhodli zastavit a zapnuli majáky s nápisem...

Další články
Nahoru