Dnes Sobota - oblacno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 13°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Znáte ty nejčastější mýty v péči o vlasy?
Ilustrační foto: www.klier.cz

Znáte ty nejčastější mýty v péči o vlasy?

Krásné a zdravé vlasy jsou snem nás všech. A není to žádná věda, základem je kvalitní domácí péče, používání správných produktů, dobrý střih, občas hloubková péče a případně barvení od odborníků. Přesto však v oblasti péče o vlasy mezi lidmi koluje mnoho mýtů.

Odborníci ze salónu Klier pro vás připravili ty nejčastější a rozhodli se je osvětlit a vyvrátit. Znáte tyto nejčastější mýty? A neřídíte se jimi náhodou také? 

Jaké jsou nejčastější mýty v péči o vlasy? 

  • Kondicionéry a masky zatěžují a mastí vlasy

Použití kvalitního kondicionéru nebo masky na vlasy je velmi důležitá část péče o vlasy, která by se v rámci mytí vlasů neměla nikdy vynechat. Kondicionér ale nanášejte jen do vlasových délek (ne přímo k pokožce hlavy) a po uplynutí doby působení pečlivě vymyjte vodou. Důležitý je výběr kvalitního kondicionéru přímo pro váš typ vlasů. S tím vám rádi poradí na bezplatné konzultaci v kterémkoli  salonu Klier. Fajn tip na kondicionér je třeba Résistance Ciment Anti-Usure pro poškozené vlasy, Nutritive Fondant Magistral pro suché vlasy a pro blondýnky pak Blond Absolu Fondant Cicaflash. Vše od Kérastase. 

  • Na mastné vlasy kondicionér nepatří

Není to tak. Kondicionér patří na všechny typy vlasů, i na ty mastící se. Vlasy se mastí od kořínků, konečky vlasů mastné nejsou. Pomůže šampon pro mastné vlasy a kondicionér použijte opět pouze do vlasových délek. Skvělý šampon pro mastící se vlasy je Professionnele Serie Expert Pure Resource Professional od L‘Oreál. 

  • Nechat vlasy volně uschnout je zdravé

Není. Pro pokožku hlavy to může být dokonce i nebezpečné, hrozí totiž zapaření a dokonce kvasinková infekce. Po umytí vlasy vždy prosušte minimálně u kořínků a ideálně je vyfoukejte přes kartáč, aby se uhladily šupinky kutikuly. Vlasy pak budou méně náchylné k cuchání. Při fénování, žehlení, ale i při pobytu na sluníčku používejte vždy termoochranné přípravky, které vlasy při vystavení vyšším teplotám chrání. Skvělý tip je pořídit si kartáč na foukání vlasů, který pečuje o vlasy během vysoušení a chrání je před polámáním a poškozením. 

  • Žehlení a kulmování vlasy nenávratně poškozuje

Ano i ne. Nesprávné žehlení vlasů může vlas opravdu poškodit. Pokud ale dodržíte tato dvě pravidla, nemáte se čeho bát. Vlasy žehlete do teploty 180 stupňů a vždy použijte termoochranu. Ta vlasy nejen chrání, ale i zacelí a vyživí. Účes pak také vydrží delší čas. 

  • Trvalá a barvení (odbarvení) v jeden den je „v pohodě“

Bohužel to tak opravdu není. Trvalá ondulace je náročný chemický proces, který sám o sobě vlasy zatíží. Nejenže je to pro vlasy náročné, ale ani barva by nemusela dobře chytnout nebo držet. Ideální je alespoň měsíční rozestup mezi barvením a trvalou. A špatná zpráva pro odbarvené blondýnky. Pro ty nedoporučujeme trvalou  provádět vůbec. 

  • Česání vlasů podporuje jejich vypadávání

Ani toto není zcela pravda. Při česání sice opravdu vlasy nějaké vyčešete, ale pouze ty, které by i tak vypadly, protože nadešel čas na obnovu novými. V kartáči také vlasy vnímáme více, než kdyby nám vypadly samy během dne. Používat by se měl kartáč s přírodními štětinami, nebo hřeben s řídkými zuby. Rozčesávejte vždy od konečků ke kořínkům po sekcích. Špatný hřeben nebo způsob česání může mít za následky lámání vlasů. 

  • Když děti stříháte na krátko, budou pak mít silné vlasy

Hustota a síla vlasů jsou dány geneticky. Stříháním tedy vašemu dítku silné vlasy nezajistíte. Dětské vlásky sílí okolo 2–3 roku (je to individuální), postupně vypadnou a nahradí je vlas silnější. Pozor na stříhání strojkem u dětí, které ještě nemají srostlé fontanely. 

Salóny Klier jsou k dispozici na 33 místech České republiky. Otevřené jsou 7 dní v týdnu, a navíc bez objednávání. Více informací a vaše nejbližší kadeřnictví najdete na www.klier.cz.

 


Autor: TZ, red

Krčská nemocnice zrušila zákaz návštěv vyhlášený kvůli chřipce

Dnes v 06:22

Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze (FTN) ve čtvrtek 29. února zrušila zákaz návštěv vyhlášený kvůli epidemii respiračních nemocí. Důvodem je pokles onemocnění, o čemž informuje pražská hygienická stanice. I přesto však platí dodržování základních hygienických pravidel při pobytu v nemocnici....

Baráčníci zvou na ples

28. února 2024 v 10:23

Obec baráčníků pořádá 8. března již dvanáctý reprezentační ples. 

Patnáctá sezona Trhů na Kulaťáku začíná v sobotu 2. března

28. února 2024 v 09:58

Dejvické trhy na Kulaťáku v roce 2010 odstartovaly boom novodobých tržišť po českých městech. Letos oslaví 15. sezonu. Organizátoři se zaměří zejména na sezónní akce, rozšíření cateringu i oddychové zóny. Návštěvníci budou mít možnost nakupovat každou sobotu od 8 do...

Potravinová banka na Novoměstské radnici pokračuje

26. února 2024 v 07:38

Pravidelný výdej pomoci z Potravinové banky probíhá každé pondělí od 9 do 12 hodin. V přízemí nádvoří Novoměstské radnice se otevírá výdejní okénko občanům Prahy 1 a Prahy 2 a vydává potravinovou pomoc a základní hygienu.

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

24. února 2024 v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

23. února 2024 v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Další články
Nahoru