Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Znáte ty nejčastější mýty v péči o vlasy?
Ilustrační foto: www.klier.cz

Znáte ty nejčastější mýty v péči o vlasy?

Krásné a zdravé vlasy jsou snem nás všech. A není to žádná věda, základem je kvalitní domácí péče, používání správných produktů, dobrý střih, občas hloubková péče a případně barvení od odborníků. Přesto však v oblasti péče o vlasy mezi lidmi koluje mnoho mýtů.

Odborníci ze salónu Klier pro vás připravili ty nejčastější a rozhodli se je osvětlit a vyvrátit. Znáte tyto nejčastější mýty? A neřídíte se jimi náhodou také? 

Jaké jsou nejčastější mýty v péči o vlasy? 

  • Kondicionéry a masky zatěžují a mastí vlasy

Použití kvalitního kondicionéru nebo masky na vlasy je velmi důležitá část péče o vlasy, která by se v rámci mytí vlasů neměla nikdy vynechat. Kondicionér ale nanášejte jen do vlasových délek (ne přímo k pokožce hlavy) a po uplynutí doby působení pečlivě vymyjte vodou. Důležitý je výběr kvalitního kondicionéru přímo pro váš typ vlasů. S tím vám rádi poradí na bezplatné konzultaci v kterémkoli  salonu Klier. Fajn tip na kondicionér je třeba Résistance Ciment Anti-Usure pro poškozené vlasy, Nutritive Fondant Magistral pro suché vlasy a pro blondýnky pak Blond Absolu Fondant Cicaflash. Vše od Kérastase. 

  • Na mastné vlasy kondicionér nepatří

Není to tak. Kondicionér patří na všechny typy vlasů, i na ty mastící se. Vlasy se mastí od kořínků, konečky vlasů mastné nejsou. Pomůže šampon pro mastné vlasy a kondicionér použijte opět pouze do vlasových délek. Skvělý šampon pro mastící se vlasy je Professionnele Serie Expert Pure Resource Professional od L‘Oreál. 

  • Nechat vlasy volně uschnout je zdravé

Není. Pro pokožku hlavy to může být dokonce i nebezpečné, hrozí totiž zapaření a dokonce kvasinková infekce. Po umytí vlasy vždy prosušte minimálně u kořínků a ideálně je vyfoukejte přes kartáč, aby se uhladily šupinky kutikuly. Vlasy pak budou méně náchylné k cuchání. Při fénování, žehlení, ale i při pobytu na sluníčku používejte vždy termoochranné přípravky, které vlasy při vystavení vyšším teplotám chrání. Skvělý tip je pořídit si kartáč na foukání vlasů, který pečuje o vlasy během vysoušení a chrání je před polámáním a poškozením. 

  • Žehlení a kulmování vlasy nenávratně poškozuje

Ano i ne. Nesprávné žehlení vlasů může vlas opravdu poškodit. Pokud ale dodržíte tato dvě pravidla, nemáte se čeho bát. Vlasy žehlete do teploty 180 stupňů a vždy použijte termoochranu. Ta vlasy nejen chrání, ale i zacelí a vyživí. Účes pak také vydrží delší čas. 

  • Trvalá a barvení (odbarvení) v jeden den je „v pohodě“

Bohužel to tak opravdu není. Trvalá ondulace je náročný chemický proces, který sám o sobě vlasy zatíží. Nejenže je to pro vlasy náročné, ale ani barva by nemusela dobře chytnout nebo držet. Ideální je alespoň měsíční rozestup mezi barvením a trvalou. A špatná zpráva pro odbarvené blondýnky. Pro ty nedoporučujeme trvalou  provádět vůbec. 

  • Česání vlasů podporuje jejich vypadávání

Ani toto není zcela pravda. Při česání sice opravdu vlasy nějaké vyčešete, ale pouze ty, které by i tak vypadly, protože nadešel čas na obnovu novými. V kartáči také vlasy vnímáme více, než kdyby nám vypadly samy během dne. Používat by se měl kartáč s přírodními štětinami, nebo hřeben s řídkými zuby. Rozčesávejte vždy od konečků ke kořínkům po sekcích. Špatný hřeben nebo způsob česání může mít za následky lámání vlasů. 

  • Když děti stříháte na krátko, budou pak mít silné vlasy

Hustota a síla vlasů jsou dány geneticky. Stříháním tedy vašemu dítku silné vlasy nezajistíte. Dětské vlásky sílí okolo 2–3 roku (je to individuální), postupně vypadnou a nahradí je vlas silnější. Pozor na stříhání strojkem u dětí, které ještě nemají srostlé fontanely. 

Salóny Klier jsou k dispozici na 33 místech České republiky. Otevřené jsou 7 dní v týdnu, a navíc bez objednávání. Více informací a vaše nejbližší kadeřnictví najdete na www.klier.cz.

 


Autor: TZ, red

Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

25. března 2023 ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

19. března 2023 v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Další články
Nahoru