dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C

Známý lékařský rebel se pustil ostře do českých politiků, pojmenovává psychopaty a sděluje, jak negativně ovlivňují naše zdraví

Lékařský rebel, psychosomatik Jan Hnízdil, který nedávno vydal knihu Hadi v oblecích aneb Psychopat jde do práce, si nebere servítky s českými politiky. Už v minulosti se nebál nazvat označit slovem psychopat bývalého prezidenta Václava Klause.

Hnízdil vydal také knihu Mým marodům, v níž se projevuje téměř vizionářsky. Mezi psychopaty v politice totiž zahrnul bývalého primátora Pavla Béma nebo bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. V dobách, kdy ještě vládli, napsal – proč si Bém myslí, že Praha potřebuje olympiádu a proč Rath nejdřív chtěl regulační poplatky ve zdravotnictví a teď je ruší? Zeptali jsme se jej nato, jaký má názor na současného prezidenta Zemana – odpověděl lakonicky. „Totéž, ale navíc alkohol!“

Podle Hnízdila  kvůli psychopatům, kteří šéfují, přibývá nemocí jejich podřízených. „ Bylo zjištěno, že nerozumný nebo nepříjemný šéf je významným stresovým faktorem. Může se to projevit u podřízených zvýšeným tlakem a různými cévními komplikacemi,“ říká doktor Hnízdil.

Je známo, že negativní emoce přinášejí sníženou imunitu a že lidé v takovém prostředí snadněji onemocní chřipkou nebo jinými přenosnými chorobami. Hnízdil vtipně podotýká: „V praxi to znamená, že u citlivého člověka může Klaus zavinit infarkt, Bém třeba žaludeční vředy a Rath zvracení nebo průjem…“

Mohli bychom si v tomto případě oddechnout – všichni tři už odešli do archívů dějin, ale bohužel psychopatů v politice zjevně neubývá.


Vulgarity v tramvaji. Mladík pod vlivem alkoholu obtěžoval cestující

Dnes ve 14:58

Z tramvaje až na záchytku se dostal mladý muž, který posilněn notnou dávkou alkoholu obtěžoval spolucestující hlasitým křikem a vulgárními nadávkami.

Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Dnes ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Dnes v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Dnes v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

V neděli ráno bude uzavřen Zlíchovský tunel

Dnes v 09:18

Z důvodu revize trafostanice bude probíhat úplné uzavření Zlíchovského tunelu v neděli 26. listopadu od 5 do 8 hodin.

Příští týden nepoteče voda v těchto ulicích

Dnes v 08:57

Náhradní zásobování vodou bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických možností přistavením cisterny s pitnou vodou. Podrobné informace nepřetržitě podají zákaznické linky PVK na tel: 840 111 112 nebo 601 274 274.

Neděle: Zimní blešák ve fabrice

Dnes v 07:04

Nové kousky do zimního šatníku můžete pořídit v neděli 26. listopadu od 12 do 17 hodin na blešáku. Přes padesát prodejců secondhandového zboží – oblečení, boty, módní doplňky, knihy, hračky, desky, nádobí bude v MeetFactory.

Muzikanti na cestě: Workshop a koncert pro děti

Dnes v 06:56

Workshop Já muzikant vzbudí v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a seznámí děti s různými hudebními styly prostřednictvím jejich aktivní účasti.

Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

Včera v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

Včera v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

Včera v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Sobotní dopravní opatření na Strahově

Včera v 17:02

V sobotu 25. listopadu se v Praze 5 a 6 uskuteční XXII. TipCars Pražský Rallysprint. Závod se pojede po komunikacích v oblasti Strahova, které budou v době od 9 do 16 hodin uzavřeny pro dopravu.

Další krátké zprávy
Nahoru