dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Kurýrujte se vlastními slinami, preparát si připravíte v koupelně: Známý léčitel Čehovský šel s homeopatií ještě dál
Léčitel Jiří Čehovský. Foto: archiv

Kurýrujte se vlastními slinami, preparát si připravíte v koupelně: Známý léčitel Čehovský šel s homeopatií ještě dál

O homeopatii už toho víme docela dost. Jedni ji chválí, jiní zavrhují. Jejím propagátorem je léčitel Jiří Čehovský. Před nedávnem přišel ale s ještě senzačnější metodou. Už neředí bylinky, ale lidské sliny!

Autopatie je, jestli to dobře chápu, další stupeň homeopatie. Podle vás účinnější?
Autopatie je homeopatická metoda. Existují různé druhy homeopatie. Ta základní, klasická, kterou objevil a popsal v devatenáctém století Samuel Hahnemann, umožňuje vyléčení chronických, to jest dlouhodobých, trvalých nemocí. Vybíráme vlastně jeden individuálně vhodný homeopatický lék, který by celkově zlepšil zdraví a rezonoval s osobností léčeného. Praktikuji tuto klasickou homeopatii třicátým čtvrtým rokem.

Není to metoda jen pro někoho?
Pořád je to trochu elitní metoda, nejen v tom smyslu, že se jí léčí anglická královská rodina a spousta celebrit, ale je náročná na studium. Nalezení individuálního léku pro daného pacienta, nejen jeho nemoc, bývá docela složitá záležitost. Ne vždy jej napoprvé trefíme. Jakmile se to však stane, mizí třeba i léta trvající chronické nemoci. Je to celostní léčba. Jakmile zlepšíme sebeorganizační schopnosti těla a mysli, vydá se celý systém na cestu ke zdraví a potíže, před tím nevyléčitelné, postupně odcházejí.

Jak se ten lék hledá?
Homeopat hledá v přírodě látku, která by byla naladěna podobně, jako organizační systém konkrétního léčeného člověka, jemuž se v homeopatii říká vitální síla. Abychom ji správně stimulovali, musíme z dosud vyzkoušených 6000 homeopatických léků vybrat jeden, který k němu má léčivý rezonanční vztah.

Homeopatické léky pocházejí z rostlin, minerálů, z těl různých živočichů i z těl lidských. V autopatii jsme poněkud zúžili výběr. Léčivá informace zde pochází přímo z těla léčené osoby a je obsažena v její slině, dechu.

Takže odpadá složité hledání. Homeopatickým způsobem upravená vlastní informace z dechu nebo sliny účinkuje jako dobře vybraný homeopatický lék.

Proto je autopatie vhodná pro léčení sebe sama a mohou ji samostatně používat i lidé, kteří nic moc nestudovali, nikdy nikoho neléčili a zúčastnili se jen třídenního kurzu, nebo si přečetli moji knížku Uzdrav se s autopatí, což je příručka pro samoléčbu.

ČTĚTE TAKÉ: Legendární lékař Jonáš: Hledejte v české přírodě účinná antibiotika, jsou všude kolem vás

Takže si lék můžu sama připravit doma?
Stačí informace z vlastního těla. Ta je například ve slině, což víme i z detektivek, kde se DNA z nich zjišťuje. Ta se procesem postupného homeopatického ředění vodou povýší do jemné polohy, kde může rezonovat s jemnohmotnou vitální silou léčeného, stimulovat ji k většímu výkonu, a tím navracet zdraví.

Autopatický preparát si nejčastěji připravuje podle jednoduchého návodu sama léčená osoba doma v koupelně a trvá to asi deset minut. Máme na to nástroj zvaný „autopatická lahvička“.

Opravdu to funguje?
Lidé, kteří autopatii používají, vidí, že je to reálný jev: postupně mizí jejich léta trvající chronická trápení. Autopatie nestojí na žádné teorii.

Teorie, o nichž se zmiňuji, jsou v plné míře odvozeny z praktického působení, pozorovaného u mnoha lidí, dospělých, jejich dětí, ale i majitelů pejsků a koček, jimž autopatie rovněž pomáhá.

I kdyby žádná vitální síla neexistovala, pořád je zde ta skutečnost, že se s autopatií mnoho lidí zbavilo chronických nemocí, které před tím dlouhodobě odolávaly jakékoliv jiné léčbě.

Na vašich stránkách a seminářích se svěřují lidé, jak jim autopatie pomohla, ale vyzkoušel jste ji i na sobě či rodinných příslušnících?
Příroda mě obdařila mnoha neduhy, a tak jsem samozřejmě byl od začátku, od roku 1980, tou nejvhodnější osobou pro mé zpočátku homeopatické a pak i autopatické předepisování. Těsně před tím než jsem začal s homeopatií, jsem byl před těmi třiceti čtyřmi lety 3× za rok hospitalizován, aniž by se něco zlepšilo, řekli mi, že si mám na své potíže zvyknout.

Od chvíle, kdy jsem začal používat homeopatii, pak i autopatii, jsem už nikdy nebyl u konvenčního lékaře, aby mi cokoliv léčil, s výjimkou zubaře a ošetření po úrazu.

Ve svých 67 letech se cítím v dobré kondici, autopatii beru asi desetkrát ročně, sportuji a mám asi pět povolání, vedle poradenství také vydávání knih, pořádání kurzů, přednášení po celé vlasti a k tomu také autorská činnost pro časopisy i nakladatelství…

Ani příslušníky naší rodiny od nejstarších po nejmladší jsem pochopitelně nepřipravil o výhody plynoucí z užívání autopatie. Nejedná se ovšem o žádný pokus či zkoušení. Jsou tu již dnes standardizované a popsané postupy, pravidla osvědčená a ověřená nejen v mojí praxi, ale i v praxi mnoha dalších lidí, z nichž někteří jsou lékaři.


Autor: Zuzana Pšenicová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru