dnes
Sobota - jasno
2°C
zítra
Neděle - jasno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Pražská kultura

Známí muzikanti zvou na Vánoční mejdan s Celestou Buckingham

Tradiční vánoční party, spojená se skvělou muzikou v podání známých kapel a muzikantů, se uskuteční v pondělí 17. prosince od 18 hodin ve velkém sále Paláce Akropolis. Akce, která nese název Vánoční mejdan v Akropoli, je letos pojata jako minifestival a je opět na co se těšit.

Sestava B. LUES se bezmála po dvaceti letech ustálila v obsazení stálých hostů, jako jsou Bohouš Josef, Michaela Klímková – Mikešová, Pavel Hronek, Petr Váňa, Pavel Jiroušek, Michal Jurovčík, Standa Amcha nebo Tomáš Waschinger. Kapela B. LUES si tradičně na svá vánoční vystoupení zve zajímavé hosty. V minulosti to byl třeba Petr Muk, hvězdný kytarista Norbi Kovács, Bára Basiková nebo třeba Blanka Šrůmová. A ani letos nebude jinak! Hostů na vánočním koncertě bude hned několik a v plné kráse. Určitě nepřehlédnutelnou hvězdou se stane mladá talentovaná zpěvačka americko-švýcarského původu Celeste Buckingham, kterou doprovodí vynikající kapela King Shaolin.

V 18 hodin večer zahájí kapela Všichni Svatí se svým neotřelým poprockem a nabídne průřez ze svých zatím dvou kladně přijatých alb, které tvořili pod taktovkou světových hudebních producentů. Pod prvním je podepsán Steve Bush a pod druhým Gerry Leonard a Kevin Killen. Zazní i úspěšný hit Vytáhni mne z davu a jedna z nejhranějších písniček na rockových rádií v loňském roce – Made in Germany.

Vystoupení na hlavním pódiu doplní dva akustické koncerty v malém sále. Od 20 hodin hodin rozezní kytaru písničkář Hochmi a ve 22 hodin pak kapela Mensfield.

akropol-2018-kolaz-01

Vstupné na místě v den koncertu do 18 hodin činí 190 korun, po 18. hodině – 290 korun.


Koncert NiTrio. Baroko a klasicismus

Včera v 09:24

Cyklus koncertů komorní hudby Prahy 9 pokračuje na vysočanské radnici 24. ledna od 19 hodin vystoupením skupiny NiTrio.

Praha 8 zve do divadla: Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó

Včera v 07:21

Komorní hudební kabaret můžete vidět v pondělí 21. ledna od 19 hodin v Divadle Karla Hackera, Klapkova 26, Praha 8.  

Praha 15 zve na Zpívání v Karolíně

17. ledna 2019 ve 13:07

Zpívání v Karolíně dnes od 18 hodin. Hostivařský Session s Pavlem Roubalem, Rudou Sakalou, a bude i tajný host.

Vernisáž výstavy fotografií Jan Palach

16. ledna 2019 v 18:56

Praha 6 zve na slavnostní vernisáž a výstavu fotografií Jiřího Chocholáče „Jan Palach“

Slavíci, mořské víly a bolavé zuby

16. ledna 2019 v 11:24

Proč jsou Andersenovy pohádky tak znepokojivé? Skandinavistka a překladatelka Helena Březinová uvede v Praze první českou monografii věnovanou pohádkám Hanse Christiana Andersena.

Výstava fotografií Stanislava Pokorného

16. ledna 2019 v 09:13

Po více než 40 samostatných výstavách v tuzemsku a zahraničí a řadě výstav společných s dalšími autory představí fotograf Stanislav Pokorný svoji tvorbu také návštěvníkům pražské Nikon Photo Gallery.

Koncert Saxofon napříč žánry v Gröbeho vile

14. ledna 2019 v 17:45

Novou sezónu koncertů Tóny Vinohrad zahájilo 9. ledna Sax a piano duo, které tvoří saxofonista Roman Fojtíček a klavíristka Laura Mikel Vlková. Duo zkušených interpretů klasické hudby i pedagogů mělo na programu skladby renomovaných zahraničních i českých autorů, kteří komponovali pro saxofon, ale...

Koncert vítězů soutěže Talent Prahy 5

14. ledna 2019 ve 12:05

Vítězové 12. ročníku soutěže Talent Prahy 5 se představí ve středu 30. ledna od 19 hodin v Národním domě na Smíchově, kde si zahrají s orchestrem PKF – Prague Philharmonia. Úspěšný projekt podpory mladých hudebních talentů založila před dvanácti lety radnice Prahy 5, u jeho zrodu stál i radní...

Další články
Nahoru