dnes
Sobota - zatazeno
21°C
zítra
Neděle - zatazeno
22°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
23°C
Pražská kultura

Známí muzikanti zvou na Vánoční mejdan s Celestou Buckingham

Tradiční vánoční party, spojená se skvělou muzikou v podání známých kapel a muzikantů, se uskuteční v pondělí 17. prosince od 18 hodin ve velkém sále Paláce Akropolis. Akce, která nese název Vánoční mejdan v Akropoli, je letos pojata jako minifestival a je opět na co se těšit.

Sestava B. LUES se bezmála po dvaceti letech ustálila v obsazení stálých hostů, jako jsou Bohouš Josef, Michaela Klímková – Mikešová, Pavel Hronek, Petr Váňa, Pavel Jiroušek, Michal Jurovčík, Standa Amcha nebo Tomáš Waschinger. Kapela B. LUES si tradičně na svá vánoční vystoupení zve zajímavé hosty. V minulosti to byl třeba Petr Muk, hvězdný kytarista Norbi Kovács, Bára Basiková nebo třeba Blanka Šrůmová. A ani letos nebude jinak! Hostů na vánočním koncertě bude hned několik a v plné kráse. Určitě nepřehlédnutelnou hvězdou se stane mladá talentovaná zpěvačka americko-švýcarského původu Celeste Buckingham, kterou doprovodí vynikající kapela King Shaolin.

V 18 hodin večer zahájí kapela Všichni Svatí se svým neotřelým poprockem a nabídne průřez ze svých zatím dvou kladně přijatých alb, které tvořili pod taktovkou světových hudebních producentů. Pod prvním je podepsán Steve Bush a pod druhým Gerry Leonard a Kevin Killen. Zazní i úspěšný hit Vytáhni mne z davu a jedna z nejhranějších písniček na rockových rádií v loňském roce – Made in Germany.

Vystoupení na hlavním pódiu doplní dva akustické koncerty v malém sále. Od 20 hodin hodin rozezní kytaru písničkář Hochmi a ve 22 hodin pak kapela Mensfield.

akropol-2018-kolaz-01

Vstupné na místě v den koncertu do 18 hodin činí 190 korun, po 18. hodině – 290 korun.


Knižní novinka: Osmnáct pod nulou je další thriller Stefana Ahnhema

22. května 2019 v 07:18

Knižní novinka Osmnáct pod nulou je třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema, třetí temný případ Fabiana Riska.

Museum skla Portheimka uspělo v prestižní soutěži

18. května 2019 ve 23:26

Druhé místo v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis v kategorii „Muzejní počin roku 2018“ obsadilo Museum skla Portheimka. Vyhlášení výsledků „slávy muzeí“ se konalo ve čtvrtek 16. května ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Laserový muž a Český důchodce. Reportážní cesta do podhoubí xenofobie a strachu v DOXu

18. května 2019 v 10:10

Na počátku 90. let terorizoval Stockholm a Uppsalu laserovou puškou. John Ausonius, švédský „laserový muž“, který střílel především na imigranty či jejich potomky. O téměř třicet let později u nás začaly padat na železniční koleje stromy, pokácené českým důchodcem. Jsou to dva zcela různé příběhy,...

Výstavu Zdeňky Čechové najdete v Galerii 9

18. května 2019 v 08:29

Výstavu obrazů a projekcí autorských uměleckých multimediálních děl výtvarnice, režisérky a choreografky Zdeňky Čechové uvidíte v červnu v Galerii 9. Vernisáž výstavy se koná 3. června v 18 hodin.

Poslední premiérou sezony Městských divadel pražských bude Romeo a Julie

18. května 2019 v 08:08

Premiérou jedné z nejslavnějších tragédií o lásce uzavřou Městská divadla pražská svoji první sezonu pod novým vedením. Romea a Julii v režii uměleckého šéfa Michala Dočekala uvede divadlo ABC poprvé 25. května.

Svorný nesoulad. Výstavu najdete v Galerii 9

17. května 2019 v 07:57

Lenka Vojtová a Jaroslav Křížek vystavují v Galerii 9. Výstavu Svorný nesoulad uvidíte do 30. května.

Operace Anthropoid: Debata s Jiřím Padevětem

17. května 2019 v 07:42

Praha 8 a Sokol Libeň zvou na debatu s historikem a spisovatelem Jiřím Padevětem ve středu 29. května od 18 hodin. V sokolovně bude zahájena výstava „Sokol a Anthropoid“.

Další články
Nahoru