dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražský život

Známí čeští umělci zahájí podzimní Srdíčkové dny

Tradiční Srdíčkové dny budou i letos pomáhat vážně nemocným dětem. Podzimní veřejnou sbírku odstartuje Zábavné odpoledne pro děti i dospělé za účasti mnoha známých českých zpěváků a herců. V průběhu dne bude na místě probíhat také zdravotně zaměřený doprovodný program. Akce se koná ve středu 16. září od 12,30 do 16,30 hodin na náměstí Míru v Praze.

„Velice nás těší, že se stejně jako v loňském roce naší akce zúčastní řada známých osobností z hereckého a pěveckého světa a vyjádří tím podporu naší činnosti a především podpoří ohrožené děti. Vystoupí například Michal David, Pavel Vítek, Petra Černocká, Tereza Kostková, Kateřina Brožová, Gábina Partyšová, Otakar Brousek ml., Martin Písařík, Standa Hložek a mnoho dalších, se kterými se budou lidé moci také na památku vyfotografovat,“ láká k návštěvě odpoledního programu Maria Křepelková, ředitelka Život dětem.

Vedle hlavního programu jsou pro návštěvníky připraveny také doprovodné zdravotní preventivní programy.  Na místě budou přítomni lékaři z Dětského očního centra Kukátko, které dětem zdarma vyšetří zrak. Dospělým návštěvníkům zase dermatologové z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady zkontrolují znaménka a pihy či si zájemci ve stanu s kondičním orgánovým skenerem budou moci nechat zjistit kondici svých orgánů.  

„Zábavné odpoledne pro děti i dospělé je předzvěstí nového ročníku podzimní veřejné sbírky známé jako Srdíčkové dny, která začne 21. září a končí 25. září. Každoročně chceme pomoci velkému počtu nemocných dětí z celé České republiky a přispět tak ke zlepšení jejich zdravotního stavu a k usnadnění jejich mnohdy velmi nelehkého života. Z výtěžku nakupujeme nejrůznější zdravotní a rehabilitační pomůcky, zdravotní materiál, speciální výživu, ozdravné, rehabilitační pobyty a mnoho dalšího,“ dodává Maria Křepelková.

Život dětem je obecně prospěšná společnost, která existuje od roku 2000. Jejím posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Mezi nejznámější projekty patří sbírky Srdíčkové dny a benefice Srdce pro děti.


Další články
Nahoru