dnes
Pátek - obcasny-dest
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - polojasno
7°C
Lifestyle / Zdraví / Cestování

Známá numeroložka o roce 2017. Jaká rizika (i zdravotní), radosti a pracovní příležitosti přinese? Co spálit, co začít?

Rok 2017 je rokem Slunce, měl by to pro nás být přelomový rok, který přinese pomyslné paprsky do životů a osvítí naši životní cestu do budoucna. Proto, co započneme v tento rok, bude dlouhodobě v našich životech ukotveno. Zároveň mnohé bude muset být spáleno, aby se uvolnil prostor pro vrůstání nových událostí do našeho života.

Přinese zpomalení, které ale bude plodné a zklidňující. Nebudete muset hledat složitá řešení potíží, protože ta budou nad slunce jasnější. Zbude tedy víc času na relaxaci, odpočinek, na přátele i koníčky.

Celý rok bude trendem komunikace s druhými, otevřenost a vstřícnost, byť každý bude chtít dát najevo své priority a názory, ale bude dost místa pro všechny. Najdete nová přátelství, porozumíte si s řadou nových lidí, kteří vnesou do života nové příležitosti a také světlo poznání.

V práci budete moct stoupat vzhůru po kariérním žebříčku, pokud ovšem přijmete výzvy, kterých bude v tomto roce přehršel. Na štěstí spadlé do klína jen stačí ochotně zareagovat. Zapomeňte na lenost, ale i na přílišný individualismus. Raději volte týmovou hru a vaše hvězda bude stoupat vzhůru. Proto kroťte svou řevnivost a otupte ostrost svých loktů! Pro tento rok platí, co zasejete, to sklidíte. Jednoznačně se vyplatí poctivost, píle a spolupráce.

Rok 2017 bude také hodně tlačit na to, abychom si uvědomili, v jakých vztazích a vazbách s ostatními žijeme a co v nich potřebujeme nastavit jinak. Naděje je především pro dlouhodobě nezadané a pro ty, kteří už nevěří, že by se mohl někde vyskytnout ten pravý. Nejen že ho potkají, ale také vybudují společně vztah, který má dlouholetou prognózu. Stejně tomu bude i s nově vniklými přátelstvími. Ta budou pevná a dopřejete si v nich zažít nová dobrodružství. Nezapomeňte na humor, který pomáhá přenést se přes potíže.

tamchynova-profi-foto-nahled

RNDr. Jana Tamchynová

Zdraví letos nejvíc ohrožuje stres, díky čemuž vás mohou postihnout jeho nepříjemné důsledky jako únava, vyhoření, psychické obtíže. Výhodu má ten, kdo s ním umí pracovat, umí ho kompenzovat vhodnými sportovními aktivitami, koníčky, prostě umí si na sebe udělat čas, aniž by ho kontaminoval pracovními povinnostmi. Vsaďte hlavně na prevenci.

Autorem textu je RNDr. Jana Tamchynová, poradce osobnostního rozvoje, kinezioliog, numerolog. Kontakt: jana@tamchynova.cz


Praha 9: Pečujete o své blízké? Potkejte se s odborníky

17. února 2019 v 08:01

Setkání s odborníky z projektu Dva životy – Praha, který pomáhá pečujícím o své blízké – děti nad 18 let, partnery s onkologickým onemocněním, po vážných autonehodách, seniory, zdravotně postižené osoby, rodiče, prarodiče, se koná v úterý 5. března.

Vodou můžete šetřit v koupelně, kuchyni i na zahradě

16. února 2019 v 07:38

Více než miliarda lidí na Zemi nemá přístup k nezávadné pitné vodě. U nás se spotřebuje za den průměrně 93 litrů vody na osobu, zatímco v nejchudších částech světa se lidé musí spokojit i s 10 litry na den.

Veolia pomáhá v boji s kůrovcem

14. února 2019 ve 12:53

Přední čeští entomologové a odborníci na umělou inteligenci spojili síly v rámci projektu na podporu rozvoje vědy a techniky Česká hlava k boji proti kůrovci. Pomocí systémů s umělou inteligencí vytvářejí program, který z leteckých snímků lesů automaticky vyhledá a označí stromy, které jsou...

Když jde o srdce. Den zdraví na Šestce

12. února 2019 v 10:33

Ve čtvrtek 14. února budou na Šestce desítky doktorů, sester, mladých mediků a další odborný personál z Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

David Frej: Život bez zánětu

9. února 2019 v 10:15

Zánět je reakcí imunitního systému, která nás chrání proti toxinům, infekcím a poranění. Chronický zánět, který v těle přetrvává dlouhou dobu, ovšem způsobuje závažné poškození a poruchy vedoucí k chronickým onemocněním.

Každá plechovka se počítá

6. února 2019 v 10:58

Úspěšný celoevropský projekt Každá plechovka se počítá (Every Can Counts) oficiálně vstupuje do Česka. V České republice chce zvýšit povědomí o výhodách správného třídění nápojových plechovek. Osvěta v jejich třídění ještě nikdy nebyla prezentována zábavnější formou – plechovka je náš hrdina,...

Další články
Nahoru