dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Změřte své síly s profesionály: Běžecký kros na Skalce zahájí tradiční seriál závodů
Ilustrační foto: archiv

Změřte své síly s profesionály: Běžecký kros na Skalce zahájí tradiční seriál závodů

Stejně jako každý rok i letos organizuje sdružení H-Triatlon několik závodů určených pro jednotlivce všech věkových kategorií i fyzické zdatnosti. Jako první letos proběhne 20. dubna krosový závod v krásném prostředí rezervace Skalka v Praze 5, který je určený nejen profesionálním a rekreačním sportovcům, ale i rodinám s dětmi. Aktivní účast na závodu přislíbil i olympionik Pavel Churavý. Celková finanční dotace pro jednotlivé vítěze je 6000 korun.

V neděli 20. dubna bude série závodů v režii sdružení H-Triatlon již po čtvrté zahájena běžeckým krosem na Praze 5. Sdružení H-Triatlon plánuje i letos v přírodní rezervaci Skalka sportovní program pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

Poměřit své síly mohou přijít děti, rekreační i profesionální sportovci. Na trati se mohou účastníci závodu setkat i s olympionikem Pavlem Churavým, k jehož největším sportovním úspěchům patří 8. místo z velkého můstku na Mistrovství světa 2009.

Třikrát také reprezentoval Českou republiku na zimních olympijských hrách. Účastníci závodu se však nemusejí velkého sportovního konkurenta obávat. Pavel Churavý nebude v závodě klasifikován. Zúčastní se však vyhlášení výsledků a předá medaile vítězům závodu.

Pro děti do 6 let je připravena trasa v délce 300 metrů, starší děti se mohou utkat při závodě na 1 až 3 kilometry, rekreační sportovci budou závodit na trati Hobby (3 kilometry) a profesionálové přeměří své síly na okruhu Sport (6 kilometrů).

„Kros na Skalce se těší rok od roku většímu zájmu. Je to určitě nejen kvůli jeho dobré dostupnosti a atraktivnímu prostředí, ale i kvůli možnosti výběru tratí, jejichž délka umožňuje účast i těm, kteří s tréninkem začali až s příchodem jara,“ říká ředitel závodu Vladislav Dykast.

Bohatý doprovodný program

Součástí startovného ve výši 110 až 200 korun (v závislosti na termínu registrace, děti zdarma) je energetický balíček NUTREND, čipová časomíra, profesionální startovní čísla a výsledky smskou do několika minut po ukončení závodu.

Dětští závodníci obdrží dárkovou tašku a každý závodník získá na vyžádání certifikát s výsledným časem a pořadím. Všechna závodní čísla budou po ukončení sportovní části zařazena do losování o atraktivní ceny.

Účastníky čeká i doprovodný program (ukázky hasičské techniky, alkobrýle, skákací hrad, skákání v pytli, ukázka práce Městské policie).

Více informací a online registrace na www.htriatlon.cz. Účastníci se mohou přihlásit i v den konání akce. Spojení MHD – autobus č. 176, zastávka Spiritka – autobus jede ze zastávky Karlovo náměstí, zastávka je vzdálená zhruba čtvrt kilometru od startu závodu.


Tato nemoc si nevybírá: Je často spojená se studem, zranitelností, pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Snadno se tak může stát, že člověk začne nenávidět své tělo jako zdroj depresí a překážku, která mu zabraňuje žít spokojeným životem

16. ledna 2018 ve 14:01

Další články
Nahoru