dnes
Čtvrtek - zatazeno
27°C
zítra
Pátek - bourky
24°C
pozítří
Sobota - zatazeno
24°C
Změny ve Žlutých lázních: Nové molo u Vltavy, kino dvakrát týdně i sledování fotbalu
V nábídce půjčovny plavidel přibyly také megaboardy, prkna o něco větší než paddleboardy, na kterých se sveze čtyři až osm lidí najednou. Foto: Taiko

Změny ve Žlutých lázních: Nové molo u Vltavy, kino dvakrát týdně i sledování fotbalu

Žluté lázně v Podolí lákají návštěvníky na letní kino i projekce mistrovství světa ve fotbalu, které začíná v polovině června. Přípravou na hlavní sezonu byla rekonstrukce mola, terasy a pořízení nového vybavení pro vodní sporty. Novinářům to dnes řekl provozní ředitel Petr Hozák. Ve dnech, kdy je krásné počasí, přijde do areálu kolem 3000 lidí. Areál je v provozu každý den od 9 hodin do nočních hodin, kdy se zavírá podle návštěvnosti.

Místo na pravém břehu Vltavy poprvé otevře velké letní kino hned dvakrát v týdnu, nabídne cvičení s výhledem na Vltavu, koncerty dýdžejů, dětem zpestří návštěvu skákáním na vodní posteli a pozve všechny na měsíční fandění fotbalu při přenosech z mistrovství světa.

„Investovali jsme do nového mola, které je celé ze dřeva a lidé na něm mohou odpočívat s krásným výhledem na řeku. Renovace se dočkala také terasa u Tančírny, kde vznikla moderní otevřená letní kuchyně s jídlem připravovaným přímo před zraky návštěvníků,“ upřesňuje Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je provozovatelem areálu Žluté lázně od roku 2005. Společnost Taiko je také provozovatelem velikonočních a vánočních trhů na Staroměstské náměstí. 

Velké letní kino dvakrát týdně

Dvakrát v týdnu mohou letos dorazit fanoušci filmových trháků do areálu Žluté lázně. Plátno na velké travnaté pláži o velikosti 11×6 metru nabídne novinky i kultovní české a zahraniční snímky. V úterý to většinou budou filmy novější, v sobotu naopak oblíbené české i zahraniční tituly. Diváci mohou využít podsedáky. Až do září nebudou chybět například Pelíšky, Podraz, Teorie tygra nebo Vražda v Orient expresu. Z nových snímků pak Strážci Galaxie Vol. 2, Sebevražedný oddíl, Tomb Raider, nebo Naprostí cizinci.

Projekce začne vždy po setmění, zhruba po 21. hodině. Hudebníci různých žánrů budou vystupovat od 18. hodin až do začátku filmu. Chybět nebudou po celé léto také doprovodné soutěže. Poprvé bude možné si také zpříjemnit sledování kina objednáním speciálního piknikového filmového menu (popcorn, fresh, zmrzlina). 

Nová lodní flotila i paddleboardové trasy s instruktorem 

Milovníci vodních sportů si letos přijdou ve Žlutých lázních na své. V areálu totiž přibyla nová plavidla. K zapůjčení jsou připravené kajaky, šlapadla, motorové čluny a paddleboardy.

„Na nich může každý zájemce podniknout komentovanou projížďku s instruktorem v různé náročnosti až ke Karlovu mostu,“ upřesňuje Petr Hozák, provozní ředitel Žlutých lázní. Přibyly také megaboardy, ,prkna´ o něco větší než paddleboardy, na kterých se sveze čtyři až osm lidí najednou.

Tělo protáhne také pravidelné cvičení v atmosféře na břehu Vltavy. Připravené jsou lekce jógy, taichi, meditace i klasické posilování. „Vždy ve čtvrtek od 18 hodin mohou zájemci přijít a budeme spolu na čerstvém vzduchu posilovat na travnaté pláži nebo workoutovém hřišti. Proložíme to také během, beachvolejbalem a cyklistikou na přilehlé cyklostezce,“ zve trenér Michal Burian.

Šampionát na velkoplošné projekci 3×2 metry

Během letních prázdnin vystoupí v areálu Žluté lázně desítka špičkových českých Dj´s – například Roxtar. Některé z uvedených produkcí se v případě velkého zájmu budou konat na velké travnaté louce. Chybět nebudou oblíbené Stand up Comedy Na Stojáka, ani velký hit loňské sezóny – obří vodní skluzavka, která letos bude ve Žlutých lázních každý druhý týden v měsíci a prodlouží se až na třicet metrů.

Na své si přijdou také fotbaloví nadšenci. Celý měsíc bude možné na deseti obrazovkách v prostorách Tančírny a Modrého baru sledovat z Ruska mistrovství světa ve fotbale. Provozovatelé také umístí do stanu za Tančírnu plátno 3×2 metry, na kterém budou k vidění jednotlivé zápasy. Sportovní zážitky doplní tipovací soutěže a různé doprovodné akce.

Areál Žluté lázně otevře také pravidelné příměstské dětské tábory se školkou, které nabídnou po celé prázdniny v devíti turnusech vyžití pro děti v době, kdy jsou jejich rodiče v práci. Malí návštěvníci si také užijí upravený dětský koutek s novou atrakcí – vodní postelí o velikosti 12×4 metru. Čeká je také pravidelné interaktivní divadelní představení souboru Divadla pod kloboukem.

Ve Žlutých lázních stále funguje půjčovna kol a koloběžek, in-line bruslí, longboardů a dalších doplňků. Rozšíření se také dočkalo lehátkové pole se slunečníky. V areálu je možné si zahrát beachvolejbal, nohejbal, pétanque či stolní tenis.

Aktuální denní program ve Žlutých lázních je uveden na webu www.zlutelazne.cz nebo facebookovém profilu.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Další články
Nahoru