dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská doprava

Změny v tramvajové dopravě Praze 4 pomohou, tvrdí radnice

Změny tramvajových linek, které začnou platit v neděli 28. srpna, obyvatelům Prahy 4 podle představitelů radnice pomohou. Jejich hlavním přínosem je přímé spojení městské části s levým břehem Vltavy. Linka číslo 21 bude zajíždět k Andělu a dále na Kotlářku a linka číslo 2 na Malou Stranu, do Dejvic, Střešovic a na Petřiny.

„Jsme rádi, že se dvě ze tří nových linek podařilo získat pro Prahu 4 a vítáme přímé spojení s Andělem a Malou Stranou,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ). „S hlavním městem se nám podařilo úspěšně vyjednat takové změny, které obyvatelům Prahy 4 usnadní každodenní cestování za prací i za zábavou.“

Městská část Praha 4 vyjednávala nové vedení tramvajových linek také v koordinaci s městskou částí Praha 12.

V Praze 4 bude posílena i doprava ze Spořilova, kde si lidé budou moci vybrat spojení tradiční jedenáctkou na Vinohrady, nebo druhou cestu přes Nuselské údolí, Karlovo náměstí a Václavské náměstí linkou číslo 14. To je eventuálně doveze až do Holešovic a Vysočan.

Anketa

Líbí se vám aktuální změny v tramvajové dopravě?

28.2%
(28.2%)
71.8%
(71.8%)
Linka číslo 18 pojede nově místo na Petřiny do Podbaby. Tradiční přestupní nabídka v ulici Otakarova na trasy 6, 7 a 24 lidem z Prahy 4 zůstává zachována.

„Snad jedinou nevýhodou nynějších změn je nepravidelnost intervalu linky číslo 3, kde byla potřeba vytvořit prostor pro nové linky číslo 2 a 21,“ uvedl dále starosta Petr Štěpánek.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru