dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Změny tramvajových linek nezpůsobily problémy, tvrdí dopravní podnik
Ilustrační foto: archiv

Změny tramvajových linek nezpůsobily problémy, tvrdí dopravní podnik

Pražský dopravní podnik (DPP) v souvislosti se změnami tramvajových linek nezaznamenal žádné problémy. ČTK to řekl mluvčí DPP Jiří Štábl. Do ulic vyslal podnik na stovku informátorů, kteří lidem radí a rozdávají letáky s mapkami a informacemi o změnách. Novinky byly zavedeny od neděle 28. srpna. Praha chystá rovněž změny autobusových linek, které začnou platit od 15. října.

„Zatím je vše v pořádku a zdá se, že lidé jsou dobře informováni. Našim informátorům ani nepokládají příliš mnoho dotazů, hlavně si od nich berou letáky s mapkami," řekl Štábl. Zvýšený počet dotazů či stížností nezaznamenal dopravce ani na své telefonické lince.

Problémy se nevyskytly ani v provozu, tedy mezi řidiči tramvají. Na změny byli s předstihem připraveni. „Ani tady nenastaly žádné komplikace," řekl mluvčí.

Zvýšený nápor cestujících ale DPP očekává v první školní den, tedy ve čtvrtek 1. září. „Na čtvrtek plánujeme, že zvýšíme počet informátorů v ulicích až na 120," řekl Štábl.

Od neděle změnilo svou trasu devět linek tramvají, přibyly tři nové a 12 linek zůstalo beze změny. Změny se dotýkají například linek 4, 5, 6 nebo linky 18. Jako nová vznikla linka číslo 2 ze stanice Sídliště Petřiny až k branickému nádraží. Novinkou je také linka 15 jedoucí z Kotlářky přes Újezd, Masarykovo a Hlavní nádraží na Olšanské hřbitovy. Poslední novou linkou je 21, která jede z Modřan na Kotlářku.

Anketa

Líbí se vám aktuální změny v tramvajové dopravě?

28.2%
(28.2%)
71.8%
(71.8%)
Změny se naopak nedotkly například linek 9, 17 a 22, které navíc budou stejně jako dosud jezdit v kratších intervalech než ostatní linky. Náklady na provoz tramvají po zavedení změn vzrostou o 130 milionů korun ročně – ročně stojí provoz tramvají hlavní město 3,4 miliardy korun.

Od poloviny října v Praze přibudou nové autobusové linky a některé autobusy budou jezdit po nových trasách. Změny se dotknou zejména jihovýchodu a severovýchodu Prahy.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru