dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Změní se vyhláška o hazardu? Magistrát po stížnostech majitelů heren iniciuje jednání
Ilustrační foto: Freeimages

Změní se vyhláška o hazardu? Magistrát po stížnostech majitelů heren iniciuje jednání

Kontrolní výbor pražského zastupitelstva bude iniciovat schůzku loterní komise. Ta by měla znovu řešit magistrátní vyhlášku zakazující na území Prahy hazard. Usnesl se na tom dnes kontrolní výbor. Kdy komise zasedne a zda by mohlo být znění vyhlášky změněno, zatím není jasné. Zákaz hazardu platí v Praze od 1. ledna letošního roku, koncese heren postupně ruší ministerstvo financí.

Důvodem, proč by se komise měla sejít, je podle předsedkyně výboru Jaroslavy Janderové (ODS) řada stížností, které na magistrát chodí. Kromě samotných majitelů heren si stěžují rovněž instituce zastupující provozovatele hazardu.

Dalším důvodem je, že v některých městských částech platí stoprocentní zákaz hazardu, avšak bez souhlasu místního zastupitelstva. „Domnívám se, že je třeba to znovu otevřít a projednat případná pochybení," Janderová.

„Pokud v tom procesu došlo k nějakým chybám, měly by být napraveny. Podporuji přezkoumání usnesení zastupitelstva v tomto konkrétním případě," řekl zastupitel Ivan Hrůza (KSČM), který rovněž uvedl, že zákaz hazardu dlouhodobě podporuje.

Zastupitel a místostarosta Prahy 7 Ondřeje Mirovského (SZ/Trojkoalice) řekl, že se na město stejné stížnosti snesly již v roce 2013, kdy Praha schválila novelu regulující hazard. V žádném případě prý ale město tehdy nikdy spor neprohrálo.

Podle zastupitele Patrika Nachera (ANO) došlo v minulosti k tomu, že komise sice přijala nějaké usnesení, avšak zastupitelé jednali bez ohledu na výsledky jednání. „Na vše máme komise a orgány, a pak bez ohledu na to zastupitelstvo bez ladu a skladu schválí pozměňovací návrh a předešlá setkání byla k ničemu," řekl.

V Praze platí od 1. ledna letošního roku vyhláška, kterou město zakázalo na celém území metropole herny, fungovat mohou pouze zařízení vedená jako kasina. Jednotlivá správní řízení vždy končí odebráním licence. Ministerstvo v zahájených řízeních vyneslo přes 200 rozhodnutí o odebrání licencí majitelům heren. Vyhlášku schválili zastupitelé na podzim 2015.

Hazard začala Praha regulovat poprvé v roce 2008. Tehdejší vedení města rozhodlo o snížení počtu povolených hracích automatů z 8358 na 2724. Počet heren se snižoval i v následujících letech.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru