Dnes Středa - prehanky-dest 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Změna vedení Školy v přírodě Janov, dočasně ji povede referentka Zubová

Místostarosta Prahy 1 pro školství 1 David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1) v úterý oznámil ukončení funkce Romana Mühla ve funkci ředitele Školy v přírodě Janov (ŠVP), kde působil od 1. září 2021. Tato změna nabyla účinnosti poslední dubnový den.  

Roman Mühl, který tuto instituci vedl od září 2021, se rozhodl ukončit své působení na této pozici. Praha 1 jmenovala Vladimíru Zubovou, referentku z odboru školství, jako dočasnou ředitelku ŠVP. 

„Chci poděkovat paní Zubové za její ochotu a odhodlání převzít dočasné vedení Školy v přírodě Janov v těchto náročných okolnostech. Nedávno provedený audit nám poskytl jasné informace o situaci ve škole, a paní Zubová tak má solidní základ pro zahájení své práce. Jsme vděční za její ochotu zapojit se a věříme, že její zkušenosti a přístup přinesou škole stabilizaci a pozitivní změny. Je pro nás prioritou, aby dočasné vedení školy zvládlo přechod bez komplikací a aby byly dále naplňovány všechny plánované programy pro děti, které již mají v Janově rezervované pobyty. Ve spolupráci se školským odborem budeme velmi brzy vyhlašovat výběrové řízení na obsazení pozice stálého ředitele," uvedl místostarosta, v jehož gesci je školství. 

Městská část si je podle něj vědoma významu kontinuity ve vzdělávacích projektech a závazků vůči rodičům a jejich dětem. „Všechna rozhodnutí jsou prováděna s ohledem na nejlepší zájem všech zúčastněných stran,“ dodal Bodeček.

 


Autor: red

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru