dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Změna územního plánu by umožnila stavbu železniční zastávky u metra
Stanice metra Rajská zahrada. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY 4.0

Změna územního plánu by umožnila stavbu železniční zastávky u metra

Pražští zastupitelé dns podpořili přípravu změny územního plánu, která umožní modernizaci železniční trasy 231 – Praha – Lysá nad Labem. Počítá se s modernizací nádraží ve Vysočanech a přibýt by měla především zbrusu nová železniční zastávka na Rajské zahradě s přestupem na metro.  

„Součástí řešení opakujících se smogových situací v Praze musí být i projekty, jako je tento. Nelze lidi jen vyzývat, aby nejezdili auty, a současně jim nenabízet alternativu. Vlaky jsou nejrychlejší dopravou v Praze. Zásadní je vznik nového přestupu na Rajské zahradě. Při cestě třeba z Čelákovic nebo Milovic tak budou lidé mít kratší přestup na metro než ve Vysočanech a také vznikne přestupní vazba na autobusy směr Průmyslová,“ říká Petra Kolínská, náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj.

Návrh zadání změny nyní po schválení půjde do poslední fáze projednávání, během roku 2017 by mělo být i společné a veřejné jednání, ve kterém se může vyjádřit a vznést své připomínky i veřejnost.


Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

Dnes v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

Včera v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

15. února 2019 v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Bubenečský tunel bude v sobotu uzavřen

11. února 2019 v 16:36

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel uzavřen od soboty 16. února od 23 hodin do neděle 17. února do 5 hodin.

Další články
Nahoru