dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Změna územního plánu by umožnila stavbu železniční zastávky u metra
Stanice metra Rajská zahrada. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY 4.0

Změna územního plánu by umožnila stavbu železniční zastávky u metra

Pražští zastupitelé dns podpořili přípravu změny územního plánu, která umožní modernizaci železniční trasy 231 – Praha – Lysá nad Labem. Počítá se s modernizací nádraží ve Vysočanech a přibýt by měla především zbrusu nová železniční zastávka na Rajské zahradě s přestupem na metro.  

„Součástí řešení opakujících se smogových situací v Praze musí být i projekty, jako je tento. Nelze lidi jen vyzývat, aby nejezdili auty, a současně jim nenabízet alternativu. Vlaky jsou nejrychlejší dopravou v Praze. Zásadní je vznik nového přestupu na Rajské zahradě. Při cestě třeba z Čelákovic nebo Milovic tak budou lidé mít kratší přestup na metro než ve Vysočanech a také vznikne přestupní vazba na autobusy směr Průmyslová,“ říká Petra Kolínská, náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj.

Návrh zadání změny nyní po schválení půjde do poslední fáze projednávání, během roku 2017 by mělo být i společné a veřejné jednání, ve kterém se může vyjádřit a vznést své připomínky i veřejnost.


Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

Včera v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Další články
Nahoru