dnes
Středa - oblacno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - zatazeno
1°C
Změna územního plánu by umožnila stavbu železniční zastávky u metra
Stanice metra Rajská zahrada. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY 4.0

Změna územního plánu by umožnila stavbu železniční zastávky u metra

Pražští zastupitelé dns podpořili přípravu změny územního plánu, která umožní modernizaci železniční trasy 231 – Praha – Lysá nad Labem. Počítá se s modernizací nádraží ve Vysočanech a přibýt by měla především zbrusu nová železniční zastávka na Rajské zahradě s přestupem na metro.  

„Součástí řešení opakujících se smogových situací v Praze musí být i projekty, jako je tento. Nelze lidi jen vyzývat, aby nejezdili auty, a současně jim nenabízet alternativu. Vlaky jsou nejrychlejší dopravou v Praze. Zásadní je vznik nového přestupu na Rajské zahradě. Při cestě třeba z Čelákovic nebo Milovic tak budou lidé mít kratší přestup na metro než ve Vysočanech a také vznikne přestupní vazba na autobusy směr Průmyslová,“ říká Petra Kolínská, náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj.

Návrh zadání změny nyní po schválení půjde do poslední fáze projednávání, během roku 2017 by mělo být i společné a veřejné jednání, ve kterém se může vyjádřit a vznést své připomínky i veřejnost.


Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

Včera v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru