dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Žluté lázně zaplní kočárky, Monkey Business i dračí lodě
Dračí lodě. Foto: Martin Vrba / Czech Dragon Boat Association

Žluté lázně zaplní kočárky, Monkey Business i dračí lodě

V úterý se ve Žlutých lázních v Podolí uskuteční akce S kočárkem Prahou, která je zaměřena na těhotné a maminky s dětmi do pěti let. Ve čtvrtek vystoupí se svým koncertem k 15. výročí skupina Monkey Business. O víkendu 23. a 24. května se v areálu na pravém břehu Vltavy uskuteční Festival dračích lodí.

„Přijďte si užít zábavný i poučný den. Děti si mohou vyzkoušet různé hračky a ochutnat nové dětské produkty, maminky se seznámí s řadou praktických vymožeností, které si budou moci také vyzkoušet, od výrobců si navíc odnesou i drobné dárky,“ zvou na akci S kočárkem Prahou, která začíná zítra v deset hodin, její organizátoři. Na pódiu se budou střídat klauni a animátoři. Projekt chce navíc i letos upozornit na to, „že vyrazit s kočárkem do města plného nástrah není vůbec žádná legrace.“

Gratulovat budou Kubišová, Bittová a Havelka

Ve čtvrtek 21. května od 18 hodin oslaví kapela Monkey Business patnáct let své existence na velkém pódiu travnaté pláže ve Žlutých lázních. Koncertem pod širým nebem vyvrcholí jarní část letošního turné, které má název „15 let na stezce kamarádství.“

 „Kapela si připravuje speciální program, který zmapuje celé období jejího hudebního působení. Zahraje ale také písně z nové desky, kterou na místě pokřtí a fanoušci si ji budou moci poprvé koupit právě u nás ve Žlutých lázních,“ říká Jan Žampa, programový ředitel areálu.

Diváky naladí nejdříve skupina Ohm Square, pogratulovat přijdou hudebníkům z Monkey Business zpěvačky Marta Kubišová a Iva Bittová nebo zpěvák Ondřej Havelka.

Přijedou i dračí posádky ze zahraničí

V sobotu 23. května se bude na Vltavě podél Žlutých lázní bojovat o Český pohár dračích lodí. Do areálu se sjede přes tisíc účastníků, aby se utkali v nejstarším závodě dračích lodí v České republice. Sportovní, amatérské, firemní i dětské posádky vyjedou na Vltavu na tratích dlouhých 200, 500 a 2 000 metrů.

„Je to symbolický návrat do Žlutých lázní, kde se tento festival v roce 2006 uskutečnil, a moc se zde na závody těšíme. Je to jedna z největších akcí dračích lodí v České republice, na startu se objeví posádky i ze Slovenska, Maďarska a Německa. Diváky čeká velká a atraktivní podívaná,“ zve veřejnost Petr Klíma, prezident České asociace dračích lodí a zakladatel závodu.

Součástí festivalu bude také závod posádek nejmenších účastníků z dětských domovů, které doplní také jejich patroni z řad známých osobností. Ve Žlutých lázních se tak objeví Ivan Trojan, Ljuba Krbová nebo Lejla Abasová. V průběhu festivalu čeká na děti zajímavý doprovodný program. V sobotu si velcí i malí návštěvníci poslechnou koncert Michala Pelanta a jeho bandu.

Posádky všech dračích lodí společně svým startovným přispívají na nadace Naše dítě a Život 90.


Další články
Nahoru