dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Dětská PrahaLetní Praha

Žluté lázně otvírají tradiční příměstské tábory

V letošním roce se zaměří na seznámení dětí s historií prostřednictvím českých bájí a pověstí. Malí táborníci během prázdnin využijí celý areál na břehu Vltavy a půjdou i na výlet. Čeká je pestrý program, celodenní strava i dohled odborných vedoucích. Příměstské tábory Sluníčka se školkou začínají 1. července 2016.

Tábory mohou navštívit během celých prázdnin až do 31. srpna děti ve věku od čtyř do deseti let. Výhodou programu je pestré využití volného času dětí. Díky prostředí tak mohou sportovat, relaxovat, vzdělávat se, výtvarně tvořit, soutěžit i chodit na výlety.  

„V praxi to znamená, že mohou hrát například beachvolejbal, stolní tenis a provozovat i další sporty v areálu, vyzkouší si aktivity spojené s vědou nebo canisterapii, vyjedou na výlet do blízkého jezdeckého oddílu, zapojí se do dětských workshopů. Čeká je vzdělávání hudbou, absolvují kurzy první pomoci a sebeobrany, letní vaření i mnoho dalších činností,“ vypočítává Libuše Klinková, hlavní vedoucí dětských programů Žlutých lázní.

Na děti letos čekají projektové dny na téma českých bájí a pověstí. Seznámí se tak s Bivojem, Libuší, Křesomyslem a Horymírem, králem Ječmínkem, Bruncvíkem, Bílou paní, Krokem a dalšími postavami spojenými s bájemi či historií českých zemí. „Během projektového dne si děti vyslechnou příběh, který je pak provede celodenním programem. Samozřejmě si užijí spoustu her, soutěží, vytvoří si upomínkový předmět. Naším cílem je, aby se děti zábavnou formou seznámily s událostmi z české historie,“ doplňuje Michaela Nováková, vedoucí tábora Sluníčka se školkou.

Příměstské tábory Sluníčka se školkou stojí 700 korun na den. Rodiče mohou využít vždy celý týdenní turnus nebo jednotlivé dny. Pro děti je v táborech rezervován čas od sedmi do devatenácti hodin. Maximální kapacita na den je pětadvacet dětí. O zábavu táborníků se postará pět proškolených oddílových vedoucí a po celou dobu bude přítomen zdravotník. Součástí týmu je speciální pedagog. Výhodou tábora je vlastní kuchyň, která umožňuje přípravu jídel i pro děti s omezením.

www.slunicka.org a www.zlutelazne.cz


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru