dnes
Sobota - jasno
13°C
zítra
Neděle - jasno
18°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
16°C
Žluté lázně otevřou po povodni už tento víkend
Žluté lázně poničila povodeň. Foto: FB Žluté lázně

Žluté lázně otevřou po povodni už tento víkend

Areál  Žlutých lázní v pražském Podolí otevře své brány veřejnosti dva týdny po povodni. V částečně omezeném provozu nabídne už od této soboty občerstvení a posezení ve venkovních restauracích i vstup zdarma. Beachvolejbalové kurty zatím zůstanou zavřené. Travnatá pláž je v tuto chvíli z části stále ještě pod vodou.

Žluté lázně se pomalu vzpamatovávají z ničivé záplavy. Areál o rozloze 3,5 hektaru byl zatopený od neděle 2. do úterý 4. června téměř celý. Na místech, kde už opadla voda, se podařilo odstranit bahno i naplavené nečistoty.

„V sobotu otevřeme zatím Modrý bar, centrální občerstvení na travnaté louce a Tančírnu. Budeme rádi, když k nám lidé přijdou posedět, a tím podpoří další obnovu areálu, ve kterém voda napáchala škody za dvacet milionů korun,“ upřesňuje Milan Heidler, výkonný ředitel společnosti Taiko, která je provozovatelem Žlutých lázní.

V provozu budou vybraná sportoviště jako je nohejbal, stolní tenis nebo půjčovny kol, bruslí a longboardů. Koncert skupiny Divokej Bill, který se měl konat ve Žlutých lázních na začátku měsíce, přesunuli organizátoři po dohodě s provozovatelem na 25. června do Erpet Golf Centra na Smíchově. 

Dětské tábory se neruší

Koncert kapely Tata Bojs se bude konat v původním termínu 26. června. „Přišli jsme sice kvůli jedinému připlavenému velkému kmeni stromu o rozvaděč, který zajišťoval dostatečné připojení na ozvučení velkého pódia, ale pro koncert použijeme nakonec jiný agregát,“ popisuje Milan Heidler.

Většinu míst ve Žlutých lázních chce provozovatel otevřít do 22. června, kdy se bude konat sportovní akce Wake Jam. Celý areál by měl být v provozu do 26. června. V červnu bude vstup do areálu zdarma, návštěvníci zaplatí vstupné pouze na vybrané akce. Dětské letní tábory začnou fungovat podle plánu od 1. července.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru