dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Žluté lázně otevírají v pátek. Nabídnou ateliér pro malíře a další novinky
Beachvolejbal je ve Žlutých lázních oblíbený, letos přibude pátý kurt. Ilustrační foto: www.zlutelazne.cz

Žluté lázně otevírají v pátek. Nabídnou ateliér pro malíře a další novinky

Léto ve znamení umění zažijí návštěvníci, kteří zavítají v nové sezoně do Žlutých lázní v Praze 4 – Podolí. Sportovní a rekreační areál připravil kromě stálých sportovišť řadu novinek, hudebních koncertů a vystoupení. Nově se mohou hosté zúčastnit zajímavých kurzů malování. Brány areálu se navíc díky hezkému počasí otevřou už tento pátek 26. dubna.

„Nových lákadel bude letos určitě mnoho. Kromě koncertů a tradičních aktivit, které nabízíme, se mohou zájemci přihlásit třeba do kurzů malování přímo na dřevěném mole nebo si půjčit speciální kola Beach Cruisers,“ říká Milan Heidler, výkonný ředitel společnosti Taiko, která je provozovatelem areálu Žluté lázně.

Nové centrum, lepší výhled a kurt navíc

V prostoru bývalé kavárny Paukert vzniklo nové centrum areálu – MeetingPoint. Prostor pojatý jako relaxační zóna nabídne současně pracovní prostor pro všechny, kteří by raději vyměnili kancelář za pláž.

K dispozici bude počítač se scannerem a možnost tištění dokumentů za mírný poplatek. Samozřejmostí je wifi, která funguje po celém areálu.

Na místě bude možné také zakoupit drobné předměty pro opalování či nečekané změny počasí. Přeměny se dočká také terasa u Tančírny.

„Směrem k řece jsme rozšířili terasu s prostorem pro dva stánky s nápoji a gril. Zmizí také občerstvení ve tvaru koule a hosté tak budou mít více místa i lepší výhled na řeku,“ upřesňuje Pavel Kocych, architekt Žlutých lázní.

Změna se dotkne také beachvolejbalových kurtů. Méně využívaný prostor pro fotbal v kleci upraví provozovatel jako pátý beachvolejbalový kurt. Ten však lze v případě zájmu opět přestavět na fotbalové hřiště pomocí mobilní sítě.

Žluté lázně také nově nabídnou ve spolupráci s firmou Rano-move půjčovnu imageových kol Beach Cruisers, které si mohou zájemci vyzkoušet v areálu, nebo na přilehlé cyklostezce.

Ateliér přímo na břehu Vltavy

Na dřevěném mole za beachvolejbalovými kurty vznikne letní výtvarná dílna. Zájemci se mohou přihlásit do různých kurzů připravených profesionálními výtvarníky. Ti připravili speciální kurzy pro děti, rodiny, dospělé i seniory.

„Je to úžasný prostor, jenž bude jistě inspirovat všechny, kteří si chtějí pohodu v areálu zpestřit. Navíc můžeme propojit tvorbu s příjemným posezením třeba u vína, tak jak to mají umělci rádi,“ říká s úsměvem Nina Hedwic Mainerová, která kurzy pořádá.

Dva dny v týdnu tak bude možné vybírat například z kurzů: impresionistická malba, olejomalba pro začátečníky, figurální kresba s živým modelem, akvarel – malování vodou u vody, krajinomalba, malování na hedvábí, sprejerský workshop, točení na hrnčířském kruhu, malování na sklo nebo horkým voskem a další.

Kurzy budou různé vždy v úterý a v sobotu. Potrvají 2 až 3 hodiny, ale výjimkou nebude ani celodenní víkendová výuka. Podrobnosti najdete na www.malovanikresleni.cz/zluty.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru