Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaPro dětiVíkend

Žluté lázně oslaví s dětmi jejich den

2. 6. 2024
Oslava Dne dětí se blíží a v areálu Žluté lázně v Podolí se malí návštěvníci rozhodně nebudou nudit. Již tuto neděli 2. června čeká hosty zábavné odpoledne s projektem U vody bez nehody Policie ČR. Kromě zajímavých ukázek se nejmenší mohou těšit na spoustu aktivit a zábavy s preventivní tématikou, včetně první pomoci. V případě, že nebude potřeba přímo v akci, přiletí do areálu policejní vrtulník a záchranáři předvedou záchranu tonoucího ze vzduchu. Den dětí začne ve 12:30 a vstup je zdarma. Rozsah akce se uskuteční v souladu s počasím.

Návštěvníky Žlutých lázní čeká až do 18 hodin velkolepá podívaná u vody. Na pravém břehu Vltavy bude k vidění vodní skútr, podvodní dron, potápěčská výstroj pro hloubkové potápění, kajutový člun i prám a podvodní robot, který pomáhá potápěčům při vyhledávání předmětů z trestné činnosti. V areálu uvidí návštěvníci také jetsurf, na kterém se představí Matyáš Kulich.

Připluje také plavidlo státní plavební správy, které si mohou zájemci prohlédnout vevnitř. Policie předvede ukázky záchrany dítěte i dospělého při tonutí i ukázky kynologie. Odborníci předvedou zadržení pachatele na útěku policejním psem s následnou bezpečnostní prohlídkou.

„Jsme za opakovanou spolupráci s policií velmi rádi. Díky tomu má totiž náš dětský den ve Žlutých lázních také druhý rozměr a to preventivní, kdy se děti dozví, jak se bezpečně chovat u vody, což je přesně naše téma. Dovědí se, jak někomu pomoct, když se topí, a to pomocí zábavných aktivit. Navíc jsou ukázky policie z praxe velmi poutavé,“ říká Jan Dell, výkonný ředitel areálu Žluté lázně.

Práci Policie ČR zpestří se svým vystoupením děti ze zájmových kroužků se svojí Kroužkovanou podívanou. Na velkém pódiu předvedou svá pestrá hudební a taneční vystoupení. Akci doplní také oblíbená kreativní dětská dílna, kde budou tvořit s malými oslavenci zkušené lektorky.

Samotný areál Žluté lázně nabídne pestrou nabídku občerstvení. Stále otevřený je také prostor Dvorce přístupný přímo z oblíbené podolské cyklostezky u tramvajové zastávky Dvorce.Autor: Cen

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

Festival oslavující kolumbijskou kuchyni a hudbu

19. července 2024 v 09:37

Kolumbijské jídlo a hudba na náplavce Rašínova nábřeží v neděli 21. července.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Pro děti: Kde bydlí Pražské Jezulátko

18. července 2024 v 09:01

Ve středu 25. července můžete navštívit kostel Pražského Jezulátka kdykoli mezi 10 a 16 hodinou. U vchodu si vyzvednete poutnickou mapu, která vás zavede na tajemná místa, dozvíte se něco nového o sošce Jezulátka a můžete jí také navrhnout nové šaty.

Blešák na Heřmaňáku v červenci

18. července 2024 v 08:03

V sobotu 27. července se na Řezáčově náměstí v Praze 7 koná od 9 do 14 hodin blešák. Nabídne možnost udělat si radost nebo naopak vyvětrat zákoutí vašich skříní.

Praha 4 zve na nafukovací klouzačku

18. července 2024 v 06:58

Poslední z červencových akcí Prahy 4 z Léta na Čtyřce. Nafukovací klouzačka na zájemce čeká v pondělí 22. července,

Cyklohráček se ve čtvrtek vydá do Českého Holandska. V Lužci nad Vltavou se zvedne železniční most

16. července 2024 ve 13:49

Ve čtvrtek 18. července se uskuteční další ze série letních jízd dětského výletního vlaku Cyklohráček – tentokrát pojede netradičně do oblasti Českého Holandska s cílovou stanicí Lužec nad Vltavou.

Děti vyrobily obrázky mračounů a smajlíků a hodnotily řidiče

16. července 2024 v 10:16

Děti z pěti škol Prahy 4, které se letos zúčastnily dopravně preventivní akce Smajlík 2024, se sešly na hřišti základní školy Na Chodovci.

Festival Zlobení 2024

16. července 2024 v 07:16

Druhý ročník open festivalu pro děti a jejich rodiče na nádvoří kláštera Gabriel Loci na Praze 5. Divadlo, hudba, hra a mnohem víc v sobotu 20. července a v neděli 21. Vstupné je dobrovolné.  

Poznejte petřínské kvítí

16. července 2024 v 07:02

Exkurze pro děti i dospělé se koná ve čtvrtek 18. července v16 hodin.

Dyzajn market Prázdniny 2024

15. července 2024 v 18:59

Dyzajn market Prázdniny se koná 27. a 28. července na náměstí Václava Havla (piazzettě Národního divadla) v Praze 1, oba dny od 10:00 do 18:00. Vstup je zdarma a bez bariér.

Koncert na Bílé Hoře

15. července 2024 v 09:25

Poslechněte si melodii houslí a vychutnejte doušky čaje pod letní oblohou. Odpoledne plné hudby a čaje se bude konat 20. července na pódiu u kláštera.

Další články
Nahoru