Dnes Pondělí - oblacno 1°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Žlutá krasavice skončila ve svačinovém pytlíku
Andulka ve svačinovém pytlíku. Foto(2x): MP Praha

Žlutá krasavice skončila ve svačinovém pytlíku

Česká republika je zemí pejskařů a obecně chovatelů všeho druhu. Nejen proto je odchyt a záchrana zvířat stále častější složkou práce pražských strážníků.

andulka-v-pytliku-2 Práce, při které je potřeba improvizovat, jak to předvedli o uplynulém víkendu kolegové na Praze 12. Ztracenou andulku polapili do svačinového pytlíku a bezpečně předali do rukou pracovníků útulku.

„Osud samotné svačiny není znám a je otázkou dalšího šetření,“ usmála se mluvčí Městské policie Irena Seifertová. O víkendu také došlo k případu, kdy na Pankráci v Praze 4 žena našla ve své vaně 30 centimetrů dlouhé mládě užovky červené.

„Stačilo se jen pořádně leknout a zavolat naši odchytovou službu, která hada zajistila, vyšetřila a ubytovala na oddělení exotických zvířat útulku,“ sdělila mluvčí Seifertová.

Oba nové přírůstky v tuto chvíli čekají v dolnoměcholupském útulku, zda se o ně přihlásí právoplatný majitel, nebo budou po uplynutí zákonné lhůty nabídnuty případným zájemcům. 


Praha 6: Nápad pro Šestku prodloužen do února

Dnes ve 12:54

V listopadu loňského roku vyhlásila Praha 6 již čtvrtý ročník Nápadu pro Šestku. V projektu participativního rozpočtu je připraveno 5 000 000 korun na nápady veřejnosti, která se tímto může podílet na úpravách veřejného prostoru v šesté městské části.

První fáze Rezidence Neklanka se dočkala kolaudace

Dnes v 11:59

Developerská společnost Geosan Development dokončila výstavbu dvou bytových domů v první fázi rezidenčního projektu Rezidence Neklanka. Ty se nacházejí přímo u hranice lesa mezi původní vilovou zástavbou v Radlicích v Praze 5, což je necelých pět minut jízdy od Anděla. Všech 31 bytů v dispozicích...

Osobnosti uctily Křižíkovu památku

23. ledna 2021 v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

21. ledna 2021 v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Další články
Nahoru