dnes
Sobota - obcasny-dest
12°C
zítra
Neděle - jasno
15°C
pozítří
Pondělí - jasno
19°C
Žlutá krasavice skončila ve svačinovém pytlíku
Andulka ve svačinovém pytlíku. Foto(2x): MP Praha

Žlutá krasavice skončila ve svačinovém pytlíku

Česká republika je zemí pejskařů a obecně chovatelů všeho druhu. Nejen proto je odchyt a záchrana zvířat stále častější složkou práce pražských strážníků.

andulka-v-pytliku-2 Práce, při které je potřeba improvizovat, jak to předvedli o uplynulém víkendu kolegové na Praze 12. Ztracenou andulku polapili do svačinového pytlíku a bezpečně předali do rukou pracovníků útulku.

„Osud samotné svačiny není znám a je otázkou dalšího šetření,“ usmála se mluvčí Městské policie Irena Seifertová. O víkendu také došlo k případu, kdy na Pankráci v Praze 4 žena našla ve své vaně 30 centimetrů dlouhé mládě užovky červené.

„Stačilo se jen pořádně leknout a zavolat naši odchytovou službu, která hada zajistila, vyšetřila a ubytovala na oddělení exotických zvířat útulku,“ sdělila mluvčí Seifertová.

Oba nové přírůstky v tuto chvíli čekají v dolnoměcholupském útulku, zda se o ně přihlásí právoplatný majitel, nebo budou po uplynutí zákonné lhůty nabídnuty případným zájemcům. 


Tisíc litrů dezinfekce v Praze 13

Včera ve 13:19

Praze 13 se podařilo zajistit dalších 1000 litrů dezinfekčního prostředku Anti-COVID.

Praha 2: Dvojka srdcem pomůže samoživitelkám a samoživitelům

1. dubna 2020 ve 21:55

Samoživitelkám a samoživitelům, kteří kvůli krizovým opatřením nemohou vykonávat svou práci nebo živnost a ocitají se tak bez prostředků, chce prostřednictvím nadačního fondu Dvojka srdcem pomoci druhá městská část. 

Praha 4 pomáhá lidem bez domova zajistit hygienu

1. dubna 2020 v 09:18

Praha 4 instalovala dvě zařízení pro mytí a dezinfekci rukou pro osobní hygienu lidem bez domova. Jedno je u nádraží v Braníku a druhé ve Velkém háji na Novodvorské.

VŠCHT prodlužuje lhůty pro podání přihlášek

31. března 2020 v 11:50

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze prodlužuje v souvislosti s pandemií lhůty pro podání přihlášek ke studiu ve všech úrovních studia.

Praha 8: Vrtule je na internetu

31. března 2020 v 07:07

Praha 8 dlouhodobě spolupracuje s nízkoprahovým klubem pro děti a mládež Vrtule. Ten se přesouvá po dobu koronavirové krize na internet.

Další články
Nahoru