dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražské krimi

Zlodějské žně začínají. Další odcizená kabelka

Prosečtí policisté řeší od poloviny listopadu další z  případů krádeže dámské kabelky v jedné z provozoven rychlého občerstvení ve Vysočanské ulici. Žena se nejprve usadila ke stolu u stěny, kde začala jíst. Po minutě se ale uvolnilo místo u okna, a tak si přesedla. S sebou si ovšem zapomněla vzít svou kabelku.

Na její původní místo si poté sedl neznámý muž, který nejprve předstíral četbu novin, pak vzal volně položenou kabelku a z fast foodu odešel. Naštěstí jsou ale v provozovně bezpečnostní kamery, které zachytily jak samotný skutek, tak i podobu hledaného.

kabelka-zlodej-nahled Vzhledem k zanedbatelné hodnotě kabelky nelze tento případ kvalifikovat jako krádež podle trestního zákoníku, ale protože se uvnitř nacházela platební karta, je muž podezřelý z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tento skutek mu tak v případě dopadení a odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Policistům se bohužel doposud nepodařilo muže vypátrat, a proto se touto cestou obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc s jeho vypátráním.

Jakékoliv informace vedoucí k odhalení jeho totožnosti, pohybu či pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158, nebo kterékoliv policejní služebně.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru