dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Zloději trezorů z prodejen byli dopadeni
Ohledání místa činu. Foto: Policie ČR

Zloději trezorů z prodejen byli dopadeni

Kriminalistům se společně se speciální pořádkovou a pražskou zásahovou jednotkou podařilo zadržet dva muže ve věku pětatřicet a šestatřicet let, kteří se od loňského prosince vloupali v nočních hodinách postupně do desítek prodejen menších supermarketů a snažili se odcizit bezpečnostní trezory. Zloději řádili nejen v lokalitách Prahy 8 a 9, ale i například Hořovic, Vlašimi, v Benátkách nad Jizerou nebo Jičíně.

Podle kriminalistů bylo provedení velmi precizně a detailně promyšlené a naplánované – muži většinou vypáčili zadní dveře prodejny, poškodili čidla k alarmu, vysadili dveře ze zárubní od místnosti s trezorem a ten pak odcizili.

Dvojici se podařilo odcizit několik kusů trezorů s finanční hotovostí, dobíjecími kupony, stravenkami, platebními poukázkami, cigaretami, ale nepohrdli ani kvalitní kávou. Celkově si tak dvojice přišla na téměř dva a půl milionu korun.

V některých případech se jim trezory nepodařilo odcizit, nicméně pokud by byli úspěšní, přišli by si tak navíc ještě o další dva miliony.

Protože při vloupání používali násilí a v prodejně na Praze 10 v Žirovnické ulici dokonce probourali zeď, aby se do prodejny dostali, způsobili poškozováním škodu více jak 250 tisíc korun.

Chystají se dalsí obvinění

Vyšetřovatel zadrženou dvojici obvinil z trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci, za což jim hrozí až osmileté vězení. Kriminalisté podali podnět na návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval.

Obvinění mají podle zjištění policistů na svědomí daleko více případů, z dalších deseti je totiž ještě podezřívají a s největší pravděpodobností jim tak v nejbližších dnech sdělí obvinění i z těchto skutků.

„V souvislosti s touto rozsáhlou trestnou činností pak policisté podezřívají ještě osmatřicetiletou ženu, která je přítelkyní staršího obviněného a na trestné činnosti se v některých případech mohla podílet s ještě dalším devětadvacetiletým mužem,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru