dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Zloději odešli z restaurace s nepořízenou.  Lup byl pro ně moc velké sousto
Policisté chytili zloděje během dvaceti minut. Ilustrační foto: archiv

Zloději odešli z restaurace s nepořízenou. Lup byl pro ně moc velké sousto

Včera chvíli před čtvrtou hodinou ráno dostala policie telefonické oznámení, že se neznání muži vloupávají do restaurace v ulici Na Chobotě v Praze 6. Pachatelé se nezdrželi na místě dlouho. Zjistili totiž, že věci, které chtějí ukrást, nedokážou odnést.

Pátrání po zlodějích bylo během necelých dvaceti minut úspěšné. Oba muže ve věku 26 a 31 let zadrželi policisté místního oddělení Řepy s kolegy ze smíchovského oddělení hlídkové služby. Ti se od obou aktérů následně dočkali přiznání k pokusu krádeže vloupáním do zmiňované restaurace. A proč pouze k pokusu?

„Zadržení se sice po rozlomení dveří dostali do restaurace, ale stroje a zařízení, které chtěli odtud odcizit, na ně bylo příliš velké a těžké, a času na jejich přestěhování´ nebylo mnoho, proto odešli s nepořízenou,“ vysvětlil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Nicméně tento neúspěch dvojici nezbavuje odpovědnosti za protiprávní jednání. Proto je na policejní služebně vyšetřovatel obvinil ze zmiňovaného trestného činu krádeže ve stadiu pokusu a díky rozlomeným dveřím navíc z poškození cizí věci.

„Za tyto skutky jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal policejní mluvčí Tomáš Hulan.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru