Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zloději katalyzátorů dopadeni, prozradila je mokrá záda
Ačkoli se to vzhledem k počasí posledních dní zdá neuvěřitelné, zkraje minulého týdne byl ještě v Praze sníh. Foto: Karel Netolický

Zloději katalyzátorů dopadeni, prozradila je mokrá záda

Policisté zadrželi mladíky, kteří jsou podezřelí z krádeže sedmi kusů katalyzátorů ze zaparkovaných aut. O případu, který se odehrál minulý týdne v pondělí, dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V pondělí 19. prosince kolem čtvrté hodiny ráno vyslal operační důstojník kolegy z pohotovostní motorizované jednotky do stodůlecké Flöglovy ulice , kde podle oznámení občana měla dvojice mladíku prohlížet zaparkovaná vozidla a lehat si pod ně.

Policisté na místě skutečně dva mladíky nalezli, jak oba sedí v autě a naoko si v klidu povídají. „Policistům bylo při kontrole podezřelé, že jsou oba lehce nervózní a shodně mají mokrá záda, což kontrolovaní vysvětlili tím, že jim nejede auto a snažili se ho opravit,“ popsal Rybanský. V té době byl totiž ještě v Praze sníh, takže lehnout si na zem znamenalo být zákonitě mokrý. 

Hlídce se však tato odpověď nezdála a po chvíli vyšlo najevo, proč. Při kontrole policisté v kufru našli celkem sedm katalyzátorů, k jejichž krádeži se kontrolovaní přiznali. Následně ukázali i auta, ze kterých je vzali.

„Podezřelí ve věku 17 a 18 let skončili v poutech a byli převezeni na policejní služebnu, kde byli k celé události vyslechnuti. Případ se škodou přesahující dvacet tisíc korun je prověřován pro podezření z trestného činu krádež a bude řešen ve zkráceném přípravném řízení,“ dodal policejní mluvčí.

Pokud budou výtečníci uznáni vinnými, hrozí jim podle Rybanského až dvouletý pobyt za mřížemi.


Autor: Karel Netolický

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Další články
Nahoru