Dnes Pondělí - oblacno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zloději katalyzátorů dopadeni, prozradila je mokrá záda
Ačkoli se to vzhledem k počasí posledních dní zdá neuvěřitelné, zkraje minulého týdne byl ještě v Praze sníh. Foto: Karel Netolický

Zloději katalyzátorů dopadeni, prozradila je mokrá záda

Policisté zadrželi mladíky, kteří jsou podezřelí z krádeže sedmi kusů katalyzátorů ze zaparkovaných aut. O případu, který se odehrál minulý týdne v pondělí, dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V pondělí 19. prosince kolem čtvrté hodiny ráno vyslal operační důstojník kolegy z pohotovostní motorizované jednotky do stodůlecké Flöglovy ulice , kde podle oznámení občana měla dvojice mladíku prohlížet zaparkovaná vozidla a lehat si pod ně.

Policisté na místě skutečně dva mladíky nalezli, jak oba sedí v autě a naoko si v klidu povídají. „Policistům bylo při kontrole podezřelé, že jsou oba lehce nervózní a shodně mají mokrá záda, což kontrolovaní vysvětlili tím, že jim nejede auto a snažili se ho opravit,“ popsal Rybanský. V té době byl totiž ještě v Praze sníh, takže lehnout si na zem znamenalo být zákonitě mokrý. 

Hlídce se však tato odpověď nezdála a po chvíli vyšlo najevo, proč. Při kontrole policisté v kufru našli celkem sedm katalyzátorů, k jejichž krádeži se kontrolovaní přiznali. Následně ukázali i auta, ze kterých je vzali.

„Podezřelí ve věku 17 a 18 let skončili v poutech a byli převezeni na policejní služebnu, kde byli k celé události vyslechnuti. Případ se škodou přesahující dvacet tisíc korun je prověřován pro podezření z trestného činu krádež a bude řešen ve zkráceném přípravném řízení,“ dodal policejní mluvčí.

Pokud budou výtečníci uznáni vinnými, hrozí jim podle Rybanského až dvouletý pobyt za mřížemi.


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru