Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zloději katalyzátorů dopadeni, prozradila je mokrá záda
Ačkoli se to vzhledem k počasí posledních dní zdá neuvěřitelné, zkraje minulého týdne byl ještě v Praze sníh. Foto: Karel Netolický

Zloději katalyzátorů dopadeni, prozradila je mokrá záda

Policisté zadrželi mladíky, kteří jsou podezřelí z krádeže sedmi kusů katalyzátorů ze zaparkovaných aut. O případu, který se odehrál minulý týdne v pondělí, dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V pondělí 19. prosince kolem čtvrté hodiny ráno vyslal operační důstojník kolegy z pohotovostní motorizované jednotky do stodůlecké Flöglovy ulice , kde podle oznámení občana měla dvojice mladíku prohlížet zaparkovaná vozidla a lehat si pod ně.

Policisté na místě skutečně dva mladíky nalezli, jak oba sedí v autě a naoko si v klidu povídají. „Policistům bylo při kontrole podezřelé, že jsou oba lehce nervózní a shodně mají mokrá záda, což kontrolovaní vysvětlili tím, že jim nejede auto a snažili se ho opravit,“ popsal Rybanský. V té době byl totiž ještě v Praze sníh, takže lehnout si na zem znamenalo být zákonitě mokrý. 

Hlídce se však tato odpověď nezdála a po chvíli vyšlo najevo, proč. Při kontrole policisté v kufru našli celkem sedm katalyzátorů, k jejichž krádeži se kontrolovaní přiznali. Následně ukázali i auta, ze kterých je vzali.

„Podezřelí ve věku 17 a 18 let skončili v poutech a byli převezeni na policejní služebnu, kde byli k celé události vyslechnuti. Případ se škodou přesahující dvacet tisíc korun je prověřován pro podezření z trestného činu krádež a bude řešen ve zkráceném přípravném řízení,“ dodal policejní mluvčí.

Pokud budou výtečníci uznáni vinnými, hrozí jim podle Rybanského až dvouletý pobyt za mřížemi.


Autor: Karel Netolický

Policisté zadržení podvodníka, který udával do oběhu falešná eura

Včera v 16:40

Pražští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi muže, který minimálně ve třech případech udal do oběhu falešná eura. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk.

Agresivní muž napadl strážníka

3. února 2023 v 15:41

Na křižovatce ulic Dušní a Bílkova hlídkující strážník zaregistroval mávání a volání o pomoc. Ve skupince mužů jeden napadal druhého. Vedle slovních útoků došlo i na rány pěstí.

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

1. února 2023 v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

1. února 2023 v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

1. února 2023 ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Další články
Nahoru