dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražské krimi

Zloděj se schovával pod postelí u zloděje. Prozradilo ho bláto

Kuriózní případ řešili policisté z Místního oddělení Pankrác. Majitel auta značky Alfa Romeo ve svém zaparkovaném vozidle spatřil neznámého muže sedícího na předním sedadle a prohledávajícího interiér. Když se přiblížil se svému autu, zloděj vystoupil a v ruce držel černé plastové pouzdro s předním panelem autorádia.

Dvojice se začala postrkovat a mladík se majiteli vysmekl ze sevření a utíkal pryč. Při útěku upadl do bláta, ovšem okamžitě se zvedl a zaběhl do vchodu domu v ulici Přímětická.

Přivolaným policistům pak majitel vozidla vylíčil celou situaci a podrobně popsal mladíka, který mu utekl. Policisté z Oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu pak začali po podezřelém muži pátrat a ve druhém patře panelového domu nalezli před dveřmi jednoho z bytů zablácené stopy.

Dveře bytu otevřel velmi nervózní muž, který je ovšem docela známá firma. V minulosti už totiž měl několikrát problém se zákonem kvůli krádežím. Policisty nechal vstoupit do bytu, a ti když kontrolovali místnosti, pod postelí v obývacím pokoji nalezli hledaného muže.

Autorádio v kapse? Nemá smysl zapírat

Ten byl celý od bláta a v kapse skrýval odcizený panel od autorádia. Špinavý zloděj tak raději nezapíral a přiznal se. Na policejní služebně se zjistilo, že mladík má na svém kontě již víc vykrádaček aut z minulosti.

„Několikrát byl navíc trestaný a odsouzený za trestné činy jako násilí proti úřední osobě, maření výkonu úředního rozhodnutí, výtržnictví, opilství, řízení bez řidičského oprávnění nebo projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka,“ uvedla mluvčí Jana Rösslerová.

Anketa

Souhlasíte s rozsahem novoroční amnestie Václava Klause?

10.3%
(10.3%)
89.7%
(89.7%)
Státní zástupce rozhodl o tom, že jednadvacetiletý mladík bude zatím propuštěn a celý případ se zpracuje ve zkráceném přípravném řízení během dvou týdnů dnů.

Hrozí mu až tříleté vězení. Prostředí věznice však už zná, na začátku tohoto roku se totiž na něj vztahovala vyhlášená amnestie.


Autor: Dalibor Kracík

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru