Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zloděj obrazů z galerie v centru Prahy byl dopaden
Policie ČR. Foto: archiv

Zloděj obrazů z galerie v centru Prahy byl dopaden

Policie dopadla na základě tipů od veřejnosti zloděje, který sebral z galerie v centru Prahy obrazy za téměř půl milionu korun. Třiatřicetiletý cizinec se k činu přiznal a obrazy vydal. Informoval o tom mluvčí pražských policistů Richard Hrdina.

Krádež se stala počátkem prosince v jedné z pasáží ve Vodičkově ulici. Zloděj z výlohy odnesl pět obrazů a odjel s nimi tramvají. Zachytily ho při tom kamery.

Kriminalisté získali po zveřejnění pátrání několik poznatků, kdy jeden z nich odkazoval na objekt na Havlíčkově náměstí v Praze 3. Místo tak nepřetržitě sledovali a jejich kolegové mezitím zařizovali povolení k domovní prohlídce.

„Během této doby se zde objevil muž, který odpovídal popisu hledaného, a tak byl kriminalisty okamžitě zadržen. Ihned poté se ke krádeži doznal a všechna ukradená díla dobrovolně vydal,“ sdělil Hrdina.

Následnou lustrací podezřelého zjistili, že třiatřicetiletý cizinec byl již několikrát soudně trestán a navíc má vyslovený zákaz pobytu na území České republiky.

Policisté muže převezli na policejní služebnu a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

„V současné chvíli je podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což se může, v případě odsouzení, vrátit po roce zpět do vězení až na pět let,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: puc

Za čtyři tisíce se domluví jako chlapi

15. ledna 2022 v 18:32

Policisté z hlídkové služby Prahy I kontrolovali ve čtvrtek na Václavském náměstí řidiče, který i přes zákaz parkoval v pěší zóně. Za přestupek mu chtěli udělit pokutu, ale protože byl nervózní a měl zarudlé oči, rozhodli se, že provedou i test na drogy.

Ujížděl policistům na kole

15. ledna 2022 ve 12:55

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky zadrželi v pondělí 10. ledna po desáté hodině na Jižním Městě muže, který se jim pokusil ujet na odcizeném kole za šedesát tisíc korun. To chvilku před zadržením, odcizil z uzamčené kočárkárny v domě, do které se násilím...

Policisté zadrželi řidiče, který se jim pokusil ujet

15. ledna 2022 v 08:19

Ve středu odpoledne pronásledovali policisté pohotovostní motorizované jednotky řidiče, který hlídce odmítl zastavit a podrobit se silniční kontrole. Místo toho sešlápl plyn a vysokou rychlostí pokračoval Dobronickou ulicí směrem na Kunratice.

Držel nůž a vyhrožoval sebevraždou

13. ledna 2022 v 18:49

Na základě oznámení rodiny vyjížděli dnes v noci policisté z místního oddělení Modřany a policejní vyjednavač do bytu v Daškově ulici, kde v obývacím pokoji seděl muž, který si u krku držel nůž a vyhrožoval sebevraždou.

Ťukání boží a trocha marihuany

13. ledna 2022 v 18:43

Policisté z oddělení hlídkové služby Prahy IV vyjeli na oznámení, podle kterého se po domě pohyboval poblouzněný muž, zvonil na sousedy a všechny žádal o odpuštění.

Lupič si z vinohradské banky odnesl statisíce korun

13. ledna 2022 v 16:29

Lupič, který včera odpoledne kolem půl šesté vykradl v Praze banku, si z ní odnesl několik set tisíc korun. Kriminalisté po pachateli stále pátrají.

Vyhýbal výkonu trestu a měl u sebe více než padesát gramů pervitinu

12. ledna 2022 v 17:18

Na začátku ledna prováděli policisté hlídkovou činnost na Veronském náměstí v Praze 10, kdy si ve večerních hodinách povšimli nastartovaného vozidla cizí registrační značky, ve kterém seděli dva muži. Hlídka se je rozhodla zkontrolovat, a tak muže vyzvala k předložení...

Vandal na I. P. Pavlova

12. ledna 2022 ve 13:34

Na náměstí I. P. Pavlova oslovil v pondělí po 1. hodině ranní hlídku městské policie kolemjdoucí s tím, že v křižovatce ulic Jugoslávská a Bělehradská běhá muž, který ničí zaparkovaná vozidla a motocykly.

Cizinci chtěli koupit kalašnikov, hrozí jim pět let

11. ledna 2022 v 09:37

Minulý týdne přišli do jednoho z obchodů se zbraněmi a taktickým vybavením v Praze dva cizinci s tím, že chtějí koupit zbraň. Prodavač po nich chtěl, aby mu ukázali zbrojní průkaz a povolení k nabytí vlastnictví zbraně. To cizinci neměli a nabízeli peníze za to, když jim prodá automatickou pušku...

Vnuka zaujalo graffiti, babička koupila spreje

10. ledna 2022 v 18:41

Jeřábník na stavbě v Praze 4 využil chvilku klidu k pozorování okolí. Když uviděl dvě osoby sprejující na zdi v ulicích Plynární a Krnkova, informoval městskou policii a vyslané hlídce poskytl nejen popis osob, ale i jejich aktuální pozici.

Další články
Nahoru