Dnes Pátek - skorojasno 13°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 12°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zloděj obrazů z galerie v centru Prahy byl dopaden
Policie ČR. Foto: archiv

Zloděj obrazů z galerie v centru Prahy byl dopaden

Policie dopadla na základě tipů od veřejnosti zloděje, který sebral z galerie v centru Prahy obrazy za téměř půl milionu korun. Třiatřicetiletý cizinec se k činu přiznal a obrazy vydal. Informoval o tom mluvčí pražských policistů Richard Hrdina.

Krádež se stala počátkem prosince v jedné z pasáží ve Vodičkově ulici. Zloděj z výlohy odnesl pět obrazů a odjel s nimi tramvají. Zachytily ho při tom kamery.

Kriminalisté získali po zveřejnění pátrání několik poznatků, kdy jeden z nich odkazoval na objekt na Havlíčkově náměstí v Praze 3. Místo tak nepřetržitě sledovali a jejich kolegové mezitím zařizovali povolení k domovní prohlídce.

„Během této doby se zde objevil muž, který odpovídal popisu hledaného, a tak byl kriminalisty okamžitě zadržen. Ihned poté se ke krádeži doznal a všechna ukradená díla dobrovolně vydal,“ sdělil Hrdina.

Následnou lustrací podezřelého zjistili, že třiatřicetiletý cizinec byl již několikrát soudně trestán a navíc má vyslovený zákaz pobytu na území České republiky.

Policisté muže převezli na policejní služebnu a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

„V současné chvíli je podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což se může, v případě odsouzení, vrátit po roce zpět do vězení až na pět let,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: puc

U požáru bytu v Praze 2 zasahovali hasiči, hořelo v nejvyšším patře

Včera v 10:31

Hasiči z centrální a strašnické stanice zasahovali ve čtvrtek 30. března od 13:56 hodin ve Slezské ulici v Praze 2 u požáru bytu v nejvyšším patře obytného domu.

Na Smíchově srazil vlak muže, vyprostili ho hasiči

29. března 2023 v 11:32

Jednotka pražských profesionálních hasičů a jednotka hasičů Správy železnice zasahovaly v pondělí 27. března po 19 hodině na železničním viaduktu v Nádražní ulici v Praze 5 u střetu muže s vlakem.

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

27. března 2023 ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

27. března 2023 ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Další články
Nahoru