Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zloděj oblečení se prozradil podivným oblékáním na Václavském náměstí
Zajištěné kradené věci, kalhoty už na sebe zadržený muž nestihnul navléct. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Zloděj oblečení se prozradil podivným oblékáním na Václavském náměstí

Když strážníci v neděli 12. února procházeli Václavským náměstím, všimli si u vstupu do stanice metra muže, který na sebe vrstvil oblečení a neustále se kolem sebe rozhlížel. O kuriózním případu, který nekončil zrovna v rukavičkách, informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Po úkonu zvláštního oblékání se muž vydal do víru velkoměsta. Hlídka se takticky rozdělila, jeden člen se vydal za mužem, druhý si šel prohlédnout místo, které si dotyčný vybral za „šatnu“.

„Ležely zde odtržené visačky s cenovkami, ramínko, ale také starý svetr a další. Druhý strážník, který muže sledoval, si všiml, jak v jedné ruce drží ramínko s vestou opatřenou visačkou a bezpečnostním čipem, v druhé černou tašku na rameno, opět s visačkou. Proto ho zastavil,“ sdělila Seifertová.

Jak pětačtyřicetiletý cizinec přišel k dámským riflím, kabelce, dvěma zlatým řetězům, pánskému batohu, mikině a vestě, vysvětlit nedokázal.

„Po příjezdu státní policie se muž pokusil z místa utéct, proto ho strážníci za pomoci donucovacích prostředků zastavili. Případ dále řeší Policie ČR,“ dodala mluvčí.


Autor: Karel Netolický

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru