Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zloděj oblečení se prozradil podivným oblékáním na Václavském náměstí
Zajištěné kradené věci, kalhoty už na sebe zadržený muž nestihnul navléct. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Zloděj oblečení se prozradil podivným oblékáním na Václavském náměstí

Když strážníci v neděli 12. února procházeli Václavským náměstím, všimli si u vstupu do stanice metra muže, který na sebe vrstvil oblečení a neustále se kolem sebe rozhlížel. O kuriózním případu, který nekončil zrovna v rukavičkách, informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Po úkonu zvláštního oblékání se muž vydal do víru velkoměsta. Hlídka se takticky rozdělila, jeden člen se vydal za mužem, druhý si šel prohlédnout místo, které si dotyčný vybral za „šatnu“.

„Ležely zde odtržené visačky s cenovkami, ramínko, ale také starý svetr a další. Druhý strážník, který muže sledoval, si všiml, jak v jedné ruce drží ramínko s vestou opatřenou visačkou a bezpečnostním čipem, v druhé černou tašku na rameno, opět s visačkou. Proto ho zastavil,“ sdělila Seifertová.

Jak pětačtyřicetiletý cizinec přišel k dámským riflím, kabelce, dvěma zlatým řetězům, pánskému batohu, mikině a vestě, vysvětlit nedokázal.

„Po příjezdu státní policie se muž pokusil z místa utéct, proto ho strážníci za pomoci donucovacích prostředků zastavili. Případ dále řeší Policie ČR,“ dodala mluvčí.


Autor: Karel Netolický

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru