Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zloděj koloběžek na sebe upozornil zvláštním chováním
Koloběžky na pražských chodnících. Foto: Karel Netolický

Zloděj koloběžek na sebe upozornil zvláštním chováním

Policisté zadrželi muže podezřelého z krádeže sdílené koloběžky. V průběhu kontroly přiznal, že si tímto způsobem opatřil další dvě, které má doma na zahradě. O zadržení, ke kterému došlo minulý víkend, dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V sobotu 22. října v noci kontrolovali policisté pohotovostní motorizované jednotky v rámci výkonu služby muže tlačícího sdílenou koloběžku po ulici K Barrandovu.

Jedním z důvodů byl i fakt, že muž na ní nejel, ale tlačil ji. „Policistům odvětil, že má vybitou baterii a doufal, že tím celá kontrola skončí. Mýlil se,“ sdělil Rybanský.

Policisté argumentaci mladého muže neuvěřili a v průběhu několika minut mu pokládali další a další otázky, až se muž přiznal, že stroj před chvíli odcizil. Policista se zeptal: „Takže jste to ukradl, přiznáváte se?“ „Ano,“ odvětil muž.

Následně doplnil, že tímto způsobem si opatřil další dvě koloběžky, které má ukryté doma na zahradě.

„Šestatřicetiletý podezřelý skončil na policejní služebně, kde byl vyslechnut pro podezření z trestného činu krádež se škodou několika desítek tisíc korun,“ dodal policejní mluvčí.

Pokud bude zadržený muž odsouzen, hrozí mu podle Rybanského trest odnětí svobody až na dva roky.


Autor: Karel Netolický

Jen jedno vínko a za volant

Dnes ve 13:00

Zákaz vjezdu v centru Prahy porušil 33letý řidič z Prahy 10. Na dotaz strážníků ohledně požití alkoholu odpověděl, že vypil před jízdou jedno vínko.

Po patnácti letech ji prozradilo neosvětlené kolo

Dnes v 07:08

Neosvětleného cyklisty si strážníci z Prahy 12 všimli v Klokotské ulici. Výzvy k zastavení cyklista ignoroval a začal ujíždět.

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

6. prosince 2022 v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

6. prosince 2022 v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

6. prosince 2022 v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Další články
Nahoru