Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zloděj koloběžek na sebe upozornil zvláštním chováním
Koloběžky na pražských chodnících. Foto: Karel Netolický

Zloděj koloběžek na sebe upozornil zvláštním chováním

Policisté zadrželi muže podezřelého z krádeže sdílené koloběžky. V průběhu kontroly přiznal, že si tímto způsobem opatřil další dvě, které má doma na zahradě. O zadržení, ke kterému došlo minulý víkend, dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V sobotu 22. října v noci kontrolovali policisté pohotovostní motorizované jednotky v rámci výkonu služby muže tlačícího sdílenou koloběžku po ulici K Barrandovu.

Jedním z důvodů byl i fakt, že muž na ní nejel, ale tlačil ji. „Policistům odvětil, že má vybitou baterii a doufal, že tím celá kontrola skončí. Mýlil se,“ sdělil Rybanský.

Policisté argumentaci mladého muže neuvěřili a v průběhu několika minut mu pokládali další a další otázky, až se muž přiznal, že stroj před chvíli odcizil. Policista se zeptal: „Takže jste to ukradl, přiznáváte se?“ „Ano,“ odvětil muž.

Následně doplnil, že tímto způsobem si opatřil další dvě koloběžky, které má ukryté doma na zahradě.

„Šestatřicetiletý podezřelý skončil na policejní služebně, kde byl vyslechnut pro podezření z trestného činu krádež se škodou několika desítek tisíc korun,“ dodal policejní mluvčí.

Pokud bude zadržený muž odsouzen, hrozí mu podle Rybanského trest odnětí svobody až na dva roky.


Autor: Karel Netolický

V ubytovně byl pobodán muž

20. dubna 2024 v 18:41

V noci na sobotu byl pobodán po konfliktu na ubytovně v dolních Chabrech třicetiletý cizinec, kterého převezli záchranáři do nemocnice.

Při napadení v autoservisu v Řepích zemřel muž

19. dubna 2024 v 08:08

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne zasahovali u případu napadení v autoservisu v Řepích. Zemřel tam muž, dalšího policie zadržela.

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Další články
Nahoru