Dnes Středa - obcasny-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zloděj koloběžek na sebe upozornil zvláštním chováním
Koloběžky na pražských chodnících. Foto: Karel Netolický

Zloděj koloběžek na sebe upozornil zvláštním chováním

Policisté zadrželi muže podezřelého z krádeže sdílené koloběžky. V průběhu kontroly přiznal, že si tímto způsobem opatřil další dvě, které má doma na zahradě. O zadržení, ke kterému došlo minulý víkend, dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V sobotu 22. října v noci kontrolovali policisté pohotovostní motorizované jednotky v rámci výkonu služby muže tlačícího sdílenou koloběžku po ulici K Barrandovu.

Jedním z důvodů byl i fakt, že muž na ní nejel, ale tlačil ji. „Policistům odvětil, že má vybitou baterii a doufal, že tím celá kontrola skončí. Mýlil se,“ sdělil Rybanský.

Policisté argumentaci mladého muže neuvěřili a v průběhu několika minut mu pokládali další a další otázky, až se muž přiznal, že stroj před chvíli odcizil. Policista se zeptal: „Takže jste to ukradl, přiznáváte se?“ „Ano,“ odvětil muž.

Následně doplnil, že tímto způsobem si opatřil další dvě koloběžky, které má ukryté doma na zahradě.

„Šestatřicetiletý podezřelý skončil na policejní služebně, kde byl vyslechnut pro podezření z trestného činu krádež se škodou několika desítek tisíc korun,“ dodal policejní mluvčí.

Pokud bude zadržený muž odsouzen, hrozí mu podle Rybanského trest odnětí svobody až na dva roky.


Autor: Karel Netolický

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru