dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražské krimi

Zločinná dobročinnost: Pozor na cizinky v centru Prahy, které vybírají peníze. Na co „to hrají“?

Uplynulý týden bylo oznámeno na linku tísňového volání „156“, že v ulici Lazarská obtěžují nějaké ženy kolemjdoucí a požadují peníze k „dobročinným účelům.“

Na místo okamžitě vyjela hlídka strážníků z Prahy 1, která zde zjistila, že se ženy opravdu pokoušejí podvodným jednáním vylákat z kolemjdoucích peníze, a to pod rouškou dobročinnosti.

Peněžní hotovost si však nechávaly pro sebe. Listiny o evidenci darované částky i s podpisy dárců záhy vyhazovaly. Strážníci z Prahy 1 celou záležitost podrobně zadokumentovali i s použitím městského kamerového systému a s podezřením na přestupek ji předali správnímu orgánu, který je oprávněn ve věci rozhodnout.

Městská policie hlavního města Prahy proto varuje všechny obyvatele a návštěvníky metropole před tímto podvodným jednáním. Pokud by se lidé s obdobným chováním setkali, nechť ihned kontaktují Městskou policii Praha na lince „156“ a nebo Policii ČR na lince „158“.

Další případ podvodného jednání cizinek:

V sobotu odpoledne přijali strážníci z první městské části oznámení, že  v ulici Na Příkopech se nachází mladé dívky a vybírají od kolemjdoucích peněžní hotovost na dobročinné účely. Protože se strážníci ve středu minulého týdne podobným případem podvodného jednání již setkali, ihned vyjeli na místo události.

Celé počínání mladých žen do příjezdu hlídky monitoroval operátor Městského kamerového systému. Oznamovatelka strážníkům na místě sdělila, že slečny po ní chtěly nejprve podpis, a poté i finanční hotovost, což žena odmítla, protože sbírka se ji nezdála důvěryhodná. Hlídka zjistila, že nezletilé dívky si peněžní hotovost nechávaly pro svou potřebu a tiskopisy zahazovaly. Celou věc si následně převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

Jak podvodnice „pracují“:

Ženy cizí státní příslušnosti spolu s dětmi procházejí ulicemi a předstírají, že pořádají sbírkovou činnost pro neslyšící, postižené a chudé děti. Pro zvýšení své důvěryhodnosti drží v ruce tiskopis, na kterém je doslovně napsáno, že se jedná o: „Regionální certifikát pro neslyšící, postižené lidi a chudé děti. Chceme otevřít mezinárodní centrum. Děkujeme.“

Nad tímto nápisem je symbol vozíčkáře a státní vlajky České republiky. Tento tiskopis obsahuje tabulku pro výběr peněz s podpisovou doložkou dárců oslovovaných na ulici. Ve spodní části tohoto tiskopisu je název Handicap International.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru