dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská politika

Upravená cesta od Havla ho zvedla ze židle: Bojím se soudruhů s vlaječkami, Praha leze do čínské zadnice, hloupě se zavděčujeme hradnímu pánovi, který zničil téměř vše, co bylo od roku 1989 budováno

Radnice Prahy 6 se ostře vymezila proti probíhajícímu vyvěšování česko-čínských zástav podél Evropské ulice, která se nachází na území šesté městské části. „Podotýkáme, že daná komunikace je ve správě hlavního města Prahy, která danou ,výzdobu´ umisťuje bez našeho vědomí prostřednictvím firmy Eltodo," uvedla radnice v tiskovém prohlášení. Speciální výzdoba je připravována kvůli oficiální návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice, která se uskuteční ve dnech 28. až 30. března. Kolona s čínskou delegací pojede o velikonočním pondělí po svém odpoledním příletu na  mezinárodní letiště Václava Havla několik kilometrů dlouhou Evropskou ulicí.

Aktuálně vydané vyjádření starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) přinášíme v nezkrácené podobě:

„Chápu, že státní návštěvě se sluší připravit přivítání se všemi poctami, které předepisuje protokol a dobré způsoby. Lézt ale někomu do zadnice tím, že po městě vyvěšuji vlaječky jeho země, mi přijde přes čáru, zvláště pak v případě, že se jedná o stát, se kterým nemá Česká republika žádný bližší vztah. Doufám jen, že Evropská ulice nebude 28. března lemována davy lidí s mávátky, kteří budou nadšeně vítat soudruhy, kteří ve velkém porušují lidská práva, utlačují malé národy a neustále se snaží eskalovat napětí v oblasti, kterou považují za svou sféru vlivu."

Anketa

Souhlasíte s tímto názorem Ondřeje Koláře?

27.7%
(27.7%)
72.3%
(72.3%)
„Očekávám, že obdobně bude postupováno i vůči našim spojencům a v budoucnu budou česká města vyzdobena vlajkami americkými, německými, francouzskými, ale třeba i izraelskými a ostatními prapory všech zemí, se kterými nás pojí formální i neformální spojenectví, stejná kulturně-společenská tradice, zájmy a politická kultura. Mrzí mě, že vedení hlavního města České republiky se snaží takto přihlouplým způsobem zavděčit hradnímu pánovi, kterému se v krátké době podařilo zničit téměř vše, co zde od roku 1989 bylo v této zemi pracně budováno."


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru