Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zlepší se spojení mezi Prahou a Velkými Přílepy
Autobus ve Velkých Přílepech. Foto: Horakvlado / Wikimedia Commonbs - CC BY-SA 4.0

Zlepší se spojení mezi Prahou a Velkými Přílepy

Od pondělí 5. února se zásadně mění trasa autobusové linky 409, která nově nabídne obyvatelům Velkých Přílep a Úholiček v kombinaci s vlakovou linkou S4 velmi rychlé spojení do centra Prahy, ale i na druhou stranu do Kralup nad Vltavou. Zároveň se zrychlí spojení Velkých Přílep s pražskou čtvrtí Suchdol. Nové spojení vzniká díky dohodě obcí, které linka na své trase spojuje. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje veřejnou dopravu v Praze a okolí. 

Nově pojede linka 409 v pracovní dny z Velkých Přílep přes Úholičky až k železniční zastávce Úholičky v údolí řeky. Linka bude mít zkrácený interval, cestující ji mohou využít každých 30 minut ve špičce a každých 60 minut mimo špičku. Je vedena přes zastávku Velké Přílepy, Roztocká a u vlakové zastávky bude přímý přestup na vlak do Prahy a přestup s mírně delší čekací dobou také na druhou stranu do Libčic a Kralup nad Vltavou. Každý spoj linky 409 bude navazovat na vlak.

Cestovní doby:

• Velké Přílepy – Praha Masarykovo nádraží: 40 minut

• Velké Přílepy – Praha-Holešovice zastávka: 35 minut

• Úholičky – Praha Masarykovo nádraží: 33 minut

• Úholičky – Kralupy nad Vltavou: 32 minut

I nadále zajistí autobusová linka 409 spojení Velkých Přílep a Suchdola, nově však propojí přímo a bez přestupu také Úholičky a Suchdol. V Suchdole už nebude končit na Suchdolském náměstí, ale dojede až na konečnou zastávku Suchdol, aby jely všechny spoje až ke zdejší základní škole.

Na základě přepravních průzkumů, které ukázaly reálné využití autobusových spojů mezi Přílepy a Suchdolem, pojedou v tomto úseku autobusy už jen čtyřikrát denně. V jízdním řádu zůstávají spoje, po kterých byla skutečná poptávka cestujících. Další novinkou je, že linka 409 pojede do Suchdola kratší trasou. Už nebude zajíždět do Lichocevsi a centra Statenic, ale pojede přímo přes Černý Vůl. Zastávky Lichoceves a Statenice, Račanská budou mít nově zajištěnu dopravní obsluhu upravenou trasou linky 356.

Změny na jednotlivých linkách:

161 Úprava a prodloužení vybraných spojů ve špičkách pracovních dnů o úsek Přední Kopanina – Letiště / Terminál 1.

Trasa linky: Bořislavka – Jenerálka – Nebušice – Přední Kopanina (– Letiště).

312 Prodloužení intervalu ve špičkách pracovních dnů, omezení provozu v úseku Tuchoměřice – Lichoceves.

Trasa linky: Praha, Bořislavka – Praha, Jenerálka – Praha, Nebušice – Přední Kopanina – Tuchoměřice (– Lichoceves)

356 Linka nově zajistí obsluhu Lichocevsi (namísto linky 409). Dále dochází k úpravě spojů a zkrácení intervalů ve vybraných úsecích.

Trasa linky: Praha, Bořislavka – Praha, Jenerálka – Horoměřice – Statenice (– Lichoceves / – Tuchoměřice – Praha, Obchodní centrum Ruzyně)

409 Linka je vedena v nové trase (Praha, Suchdol –) Velké Přílepy – Úholičky, žel. zast. V Praze prodloužena o úsek Suchdol – Suchdolské náměstí, ve Středočeském kraji o úsek Velké Přílepy – Úholičky, žel. zast. Ruší se obsluha Lichocevsi (nově zajištěna linkou 356 ).

Trasa linky: (Praha, Suchdol – Horoměřice, Lidl – Statenice, Černý Vůl –) Velké Přílepy – Úholičky, žel. st.)

Zdroj: Ropid


Autor: puc

V březnu začne druhá etapa opravy tubusu metra B

Dnes v 09:31

V pondělí 4. března budou zahájeny práce na druhé etapě opravy tubusu metra Rajská zahrada. Předpokládané ukončení těchto prací je do konce června.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Další články
Nahoru