dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Zlepšení dopravní dostupnosti a životního prostředí bude stát téměř půl miliardy

Pražské zastupitelstvo schválilo podporu jednadvaceti projektů na zlepšení dopravní dostupnosti a životního prostředí. Z Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost bude vyčerpáno 477,5 milionu korun.

V rámci zkvalitnění povrchové veřejné dopravy budou podpořeny rekonstrukce zastaralých tramvajových tratí na Evropské a Plzeňské a úsek Střešovická – Na Petřinách. Celková dotace pro tyto tři projekty představuje největší část dotací, jedná se o částku 347 milionů korun.

Pořízení 3D tiskáren, výrobní linky na kváskový chléb, inovace technologií ortoambulance či nákup fototerapeutického zařízení pro léčbu lupénky představují ukázku inovačních a podnikatelských aktivit, které zvýší konkurenceschopnost pražských podniků právě díky evropským dotacím. Celkem deset malých a středních podnikatelů získá necelých 37 milionů korun.

Částkou celkem 93,6 milionu korun přispěje Praha na revitalizaci parku na Chaplinově náměstí, revitalizaci historické části Olšanského hřbitova, úpravu aleje Hany Benešové a další projekty.


Další články
Nahoru