dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Zlatý erb: Nejlepší pražský web má Praha 10
Starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.). Foto: archiv

Zlatý erb: Nejlepší pražský web má Praha 10

Ocenění Zlatý erb si odnesla pražská desátá městská část v celopražském kole této soutěže za nejlepší městské webové stránky.

„Minulý rok jsme získali titul Skokan roku a letošní umístění na 1.příčce je důkazem, že náš nový web se neustále zlepšuje a nabízí našim občanům, podnikatelům i návštěvníkům přehledné informace i elektronické služby,“ konstatoval po převzetí ocenění starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (Nez.).

Cenu si ale Praha 10 odnesla i v kategorii „Nejlepší elektronická služba“, a to za možnost live chatu s úředníky. Na webových stránkách Prahy 10 naleznou návštěvníci ale také i video reportáže o Praze 10, možnost nahlásit nepořádek či černé skládky, objednat se online k návštěvě úřadu, kalendář kulturních a sportovních akcí či manuál na řešení nejrůznějších životních situací.

Radnice na stránkách také podrobně informuje o svých projektech a plánech. Díky spolupráci s občanskými sdruženími již v minulosti úřad nechal do nového webu zapracovat lepší vyhledávání informací i přehledné dohledávání dotazů a odpovědí podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Soutěž Zlatý erb byla založena v roce 1999 jako nástroj pro podporu modernizace místních samospráv. Cílem soutěže Zlatý erb je podle organizátorů podpořit kvalitu a dostupnost místní veřejné správy prostřednictvím informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií. Tato soutěž má dlouholetou tradici a získala i zahraniční ocenění.

Pořadí dle soutěžních kategorií

Nejlepší webová stránka města:
1. Praha 10 (http://www.praha10.cz/)
2. Praha 2  (http://www.praha2.cz/)
3. Praha 6 (http://www.praha6.cz/)
Nejlepší webová stránka obce:
1. Praha – Velká Chuchle  (http://www.chuchle.cz/)
2. Praha – Kunratice  (http://www.praha-kunratice.cz/)
3. Praha – Zbraslav (http://www.mc-zbraslav.cz/)
Nejlepší elektronická služba:
1. Praha: Mobilní aplikace „Praha“
2. Praha 6: Šestka do mobilu
3. Praha 10: Live chat
Cena krajské poroty „Skokan roku“
Praha – Zbraslav (http://www.mc-zbraslav.cz/)
Cena veřejnosti:
Praha – Kunratice (http://www.praha-kunratice.cz/)

Další články
Nahoru