Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zlatý Ámos navštívil radnici Prahy 4
Ředitelka Základní školy U Krčského lesa Dagmar Malinová, oceněný učitel Tomáš Pírek a starostka Prahy 4 Irena Michalcová. Foto: JP

Zlatý Ámos navštívil radnici Prahy 4

Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v zemi získal letos učitel Tomáš Pírek ze Základní školy U Krčského lesa v Praze 4. Stal se vítězem 28. ročníku soutěže a také 17. mužem, který anketu od jejího založení vyhrál.

Porota v čele se známým psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým se nakonec shodla s hodnocením dětské poroty. Tomáš Pírek tak získal i titul Dětský Ámos. „Nečekal jsem to, ocenění si velmi vážím,“ řekl při dnešním setkání se starostkou Prahy 4 Irenou Michalcovou na radnici u stanice metra Budějovická.   

„O panu učiteli jsem věděla už z prvních kol soutěže, mužů je ve školství málo. Jsem na jeho práci hrdá,“ uvedla starostka. „I já jsem za úspěch pana učitele moc ráda, ta cena je prestižní. Oceňuji, že přijal výzvu vstoupit do českého školství,“ podotkla ředitelka školy Dagmar Malinová.

Tomáš Pírek začal učit na Základní škole U Krčského lesa před necelými třemi lety a stal se třídním učitelem žáků tehdy šesté třídy. Učí český jazyk, dějepis a občanskou výchovu. 

Nominace proběhla za podpory mnoha dalších žáků školy, protože Pírek je nejen třídním 8. B, ale učí i další třídy v krčské škole.


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru