Dnes Čtvrtek - skorojasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 21°C
Pátek 2. 6. 2023
Svátek má Jarmil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zlatý Ámos navštívil radnici Prahy 4
Ředitelka Základní školy U Krčského lesa Dagmar Malinová, oceněný učitel Tomáš Pírek a starostka Prahy 4 Irena Michalcová. Foto: JP

Zlatý Ámos navštívil radnici Prahy 4

Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v zemi získal letos učitel Tomáš Pírek ze Základní školy U Krčského lesa v Praze 4. Stal se vítězem 28. ročníku soutěže a také 17. mužem, který anketu od jejího založení vyhrál.

Porota v čele se známým psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým se nakonec shodla s hodnocením dětské poroty. Tomáš Pírek tak získal i titul Dětský Ámos. „Nečekal jsem to, ocenění si velmi vážím,“ řekl při dnešním setkání se starostkou Prahy 4 Irenou Michalcovou na radnici u stanice metra Budějovická.   

„O panu učiteli jsem věděla už z prvních kol soutěže, mužů je ve školství málo. Jsem na jeho práci hrdá,“ uvedla starostka. „I já jsem za úspěch pana učitele moc ráda, ta cena je prestižní. Oceňuji, že přijal výzvu vstoupit do českého školství,“ podotkla ředitelka školy Dagmar Malinová.

Tomáš Pírek začal učit na Základní škole U Krčského lesa před necelými třemi lety a stal se třídním učitelem žáků tehdy šesté třídy. Učí český jazyk, dějepis a občanskou výchovu. 

Nominace proběhla za podpory mnoha dalších žáků školy, protože Pírek je nejen třídním 8. B, ale učí i další třídy v krčské škole.


Autor: TZ, red

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

Včera ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

Včera v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Praha 1 pokračuje v dopravně-bezpečnostních akcích

30. května 2023 ve 23:11

Minulý týden ve čtvrtek se uskutečnila v pořadí již čtvrtá dopravně-bezpečnostní akce a tentokrát se městští strážníci a představitelé radnice Vojtěch Ryvola(ANO) a Giancarlo Lamberti (TOP 09) zaměřili na neukázněné řidiče v ulicích Perlová a Rytířská, do kterých platí zákaz vjezdu s výjimkou...

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

30. května 2023 ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Další články
Nahoru