Dnes Pátek - jasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zlatý Ámos navštívil radnici Prahy 4
Ředitelka Základní školy U Krčského lesa Dagmar Malinová, oceněný učitel Tomáš Pírek a starostka Prahy 4 Irena Michalcová. Foto: JP

Zlatý Ámos navštívil radnici Prahy 4

Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v zemi získal letos učitel Tomáš Pírek ze Základní školy U Krčského lesa v Praze 4. Stal se vítězem 28. ročníku soutěže a také 17. mužem, který anketu od jejího založení vyhrál.

Porota v čele se známým psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým se nakonec shodla s hodnocením dětské poroty. Tomáš Pírek tak získal i titul Dětský Ámos. „Nečekal jsem to, ocenění si velmi vážím,“ řekl při dnešním setkání se starostkou Prahy 4 Irenou Michalcovou na radnici u stanice metra Budějovická.   

„O panu učiteli jsem věděla už z prvních kol soutěže, mužů je ve školství málo. Jsem na jeho práci hrdá,“ uvedla starostka. „I já jsem za úspěch pana učitele moc ráda, ta cena je prestižní. Oceňuji, že přijal výzvu vstoupit do českého školství,“ podotkla ředitelka školy Dagmar Malinová.

Tomáš Pírek začal učit na Základní škole U Krčského lesa před necelými třemi lety a stal se třídním učitelem žáků tehdy šesté třídy. Učí český jazyk, dějepis a občanskou výchovu. 

Nominace proběhla za podpory mnoha dalších žáků školy, protože Pírek je nejen třídním 8. B, ale učí i další třídy v krčské škole.


Earth Day Talk: Představitelé Tchaj-wanu, odborných institucí a Prahy se sešli u kulatého stolu

Včera v 09:29

Hlavní město ve spolupráci s Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří a tchaj-wanským ministerstvem zahraničí uspořádalo kulatý stůl na téma cirkulární ekonomiky a překonávání klimatických výzev. Praha i Tchaj-wan právě v těchto oblastech uskutečňují řadu inovativních i ambiciózních...

Zastupitelé drželi minutu ticha za oběti ruské agrese

Včera v 08:52

Již 26. jednání pražského zastupitelstva v tomto volebním bylo dnes ráno zahájeno minutou ticha za oběti ruské agrese.

Praha 13 umístila kontejner na uhynulé ptactvo

Včera v 07:53

Na základě Nařízení Státní veterinární správy ČR k preventivnímu zamezení šíření nebezpečné nákazy ptačí chřipky radnice pro případnou potřebu umístila u hasičské zbrojnice v Tlumačovské ulici 2747/28 na Velké Ohradě kontejner na uhynulé ptactvo.

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Včera v 07:06

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Centrem Prahy prošel pochod na podporu vězněného Navalného

21. dubna 2021 ve 23:03

Historickým centrem Prahy dnes prošel protestní pochod nazvaný Společně proti diktaturám.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

21. dubna 2021 v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

21. dubna 2021 v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

20. dubna 2021 ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

20. dubna 2021 ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Další články
Nahoru