Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Zlatá vařečka v Praze 6 se letos zaměřila na pokrmy z podzimních surovin

Další ročník akce Zlatá vařečka se uskutečnil v Písecké bráně, kde se sešli kuchařky, kuchaři, hospodáři a hospodářky základních a mateřských škol z Prahy 6, aby se navzájem motivovali a sdíleli své bohaté zkušenosti a recepty. Akci každoročně pořádá šestá městská část, letos pod záštitou místostarostky pro školství Mariany Čapkové (Praha 6 Sobě).

Školní stravování má v České republice téměř stoletou tradici a denně se ve školních jídelnách stravují téměř dva miliony dětí. Primárním cílem této akce je dát těm, kteří se starají o stravování dětí v mateřských a základních školách, příležitost se potkat, sdílet zkušenosti a hlavně se pobavit. Letošní ročník se nesl ve znamení podzimu a zadání pro letošní rok byly svačinky a studené pokrmy z podzimních surovin

„Mám velkou radost, že je o tuto akci takový zájem. Považuji totiž za důležité dát těm, kteří se denně starají o stravování našich dětí najevo, že si jejich práce velice vážíme a víme, že bez jejich nadšení a elánu by to prostě nešlo," řekla Čapková.

V letošním roce byly uděleny ceny ve třech kategoriích, bronzové, stříbrné a zlaté a dále byla udělena cena místostarostky Prahy 6 a Cena Státního zdravotního ústavu.

V porotě letos usedli kromě místostarostky Čapkové Alexandra Košťálová ze Státního zdravotního ústavu, Eva Kalembová nutriční terapeutka, Lubina, finalista soutěže Masterchef Česko 2022 a František jako zástupce dětí. Partnery akce byli společnosti Sonnentor, AG food, Zemanka a Makro.


Autor: red

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Dnes v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Dnes v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Včera v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Další články
Nahoru