Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Zlatá vařečka v Praze 6 se letos zaměřila na pokrmy z podzimních surovin

Další ročník akce Zlatá vařečka se uskutečnil v Písecké bráně, kde se sešli kuchařky, kuchaři, hospodáři a hospodářky základních a mateřských škol z Prahy 6, aby se navzájem motivovali a sdíleli své bohaté zkušenosti a recepty. Akci každoročně pořádá šestá městská část, letos pod záštitou místostarostky pro školství Mariany Čapkové (Praha 6 Sobě).

Školní stravování má v České republice téměř stoletou tradici a denně se ve školních jídelnách stravují téměř dva miliony dětí. Primárním cílem této akce je dát těm, kteří se starají o stravování dětí v mateřských a základních školách, příležitost se potkat, sdílet zkušenosti a hlavně se pobavit. Letošní ročník se nesl ve znamení podzimu a zadání pro letošní rok byly svačinky a studené pokrmy z podzimních surovin

„Mám velkou radost, že je o tuto akci takový zájem. Považuji totiž za důležité dát těm, kteří se denně starají o stravování našich dětí najevo, že si jejich práce velice vážíme a víme, že bez jejich nadšení a elánu by to prostě nešlo," řekla Čapková.

V letošním roce byly uděleny ceny ve třech kategoriích, bronzové, stříbrné a zlaté a dále byla udělena cena místostarostky Prahy 6 a Cena Státního zdravotního ústavu.

V porotě letos usedli kromě místostarostky Čapkové Alexandra Košťálová ze Státního zdravotního ústavu, Eva Kalembová nutriční terapeutka, Lubina, finalista soutěže Masterchef Česko 2022 a František jako zástupce dětí. Partnery akce byli společnosti Sonnentor, AG food, Zemanka a Makro.


Autor: red

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru