Dnes Pondělí - prehanky-dest 19°C
Zítra Úterý - bourky 19°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zlatá vařečka Prahy 6: Vařily školy a školky, hodnotil Lukáš Hejlík
Oceněno bylo dohromady osm receptů. Foto: Praha 5

Zlatá vařečka Prahy 6: Vařily školy a školky, hodnotil Lukáš Hejlík

Píseckou bránu v Praze 6 provoněla jídla škol a školek, které se účastnily soutěže Zlatá vařečka Prahy 6. Na jednotlivých pokrmech si také pochutnali gastro influencer Lukáš Hejlík i oceňovaný šéfkuchař Jiří Král.

Do soutěže se přihlásilo 18 mateřských škol, jejichž tématem byly zdravé svačiny pro děti, a osm škol základních, které připravovaly jarní nádivky a zeleninový salát.

„Cílem je hlavně umožnit kuchařkám a hospodářkám, aby se vzájemně potkaly, aby se motivovaly, aby si třeba vyměnily zkušenosti a skvělé recepty. A také, abychom jim za radnici poděkovali za to, jak těžkou práci dělají," řekla radní Prahy 6 pro školství Marie Kubíková, která zasedla v porotě spolu s odborníky na stravování a gastronomii.

Jednotlivé pokrmy v odborné porotě posuzoval Jiří Král, viceprezident Asociace hotelů a restaurací ČR, držitel řady michelinských ocenění a také titulů Kuchař roku ČR 1996 a Restauratér roku ČR 2018. V gastronomii školek a škol vidí velký význam. „Všichni se stravujeme, a když se odmalička budeme stravovat dobře, hezky a zdravě, tak je to paráda,“ vysvětlil Král.

Hodnocení soutěžních jídel se ujal rovněž herec a gastro influencer Lukáš Hejlík. „K hodnocení jsem přistupoval podle toho, co mi chutnalo, jak to vypadalo, což si myslím, že je pro děti strašně důležitá a opomíjená věc. A pak šlo o to, jakou má dané jídlo logiku: jednak nutričně, ale i kombinací chutí a celkovou atraktivitou,“ vysvětluje Lukáš Hejlík, který také stojí za populárním kulinářským cestopisem „Gastromapa Lukáše Hejlíka“.

Oceněno bylo dohromady osm receptů, mezi nimi například pomazánka z pečené ryby, falešná škvarková pomazánka z pohanky nebo zeleninový salát s červenou řepou, kuřecím masem a čočkou.

Dárky si také odneslo 12 školek a jedna základní škola za dosavadní úspěšnou spolupráci s nutriční terapeutkou Evou Kalembovou, jež v rámci Zlaté vařečky rovněž usedla v porotě.
Autor: Alo

V opatřeních ke snížení energetické náročnosti budov pokračuje Praha 2

Včera ve 13:47

Druhá městská část pokračuje v realizaci celého systému opatření v rámci managementu hospodaření s energiemi. Ještě před zahájením topné sezóny radnice zajistí chemické čištění topných systémů v objektech spravovaných městskou částí, čímž sníží energetickou náročnost budov a ušetří na celkových...

Prázdninový jazykový kurz pro ukrajinské děti

Včera ve 12:21

Na červnové schůzi Rady městské části Praha 5 bylo jednomyslným usnesením schváleno financování „Prázdninového kurzu českého jazyka“ pro 25 dětí občanů Ukrajiny pobývajících v ČR pod dočasnou ochranou nebo s platným vízem v Kulturním a rodinném centru Barrandov, v Záhorského ulici...

Oslavy začátku předsednictví České republiky v Radě EU pokračují

Včera v 08:53

Komponované multižánrové oslavy předsednictví České republiky v Radě EU po pátečním a včerejším programu pokračují dnes, ve čtvrtek a v pátek 1. července.

Dvojka literární: Dopisy Milady Horákové

Včera v 07:55

Veřejná čtení na netradičních místech Prahy 2 z děl autorů, kteří žili či tvořili na Dvojce se konají v rámci akce Dvojka Literární.

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

25. června 2022 v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

24. června 2022 ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

V Praze platí do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

24. června 2022 ve 12:57

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 23. června od až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Výstraha platí také pro výskyt silných...

V Participativním rozpočtu Prahy 15 lze podpořit až tři návrhy

24. června 2022 v 11:47

Revitalizace hřiště, knihobudka, stůl na ping-pong, venkovní sezení. V Praze 15 se hlasuje o participativním rozpočtu.

Hanspaulský festival

24. června 2022 v 11:16

Hudba, občerstvení a koutek pro děti 26. června na louce pod Hanspaulským zámečkem.

PIKI příběhy v parku Portheimka

23. června 2022 ve 13:35

Pátá městská část podpořila projekt „PIKI příběhy v parku“ nad nímž přezvali záštitu místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Tento projekt tak úspěšně navazuje na jiné městské části Prahy. Na Smíchově je poprvé s cílem zavést novou letní tradici v parku...

Další články
Nahoru