dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Zlatá horečka na řece Klondike
Úlovek zlata a drahých granátů. Foto: Zoo Praha

Zlatá horečka na řece Klondike

Zoologická zahrada připravila pro dětské návštěvníky prázdninový program, děti mohou v  zahradě objevovat poklady, které ukrývá zlatonosná kanadská řeka Klondike.

Až do konce prázdnin jsou v blízkosti Galerie minerálů a fosilií Geosvět v pražské zoo připraveny rýžovací žlaby představující říční koryto plné písku, ale i zlatěnek a drahých kamenů. Za poplatek 20 korun si mohou návštěvníci zapůjčit rýžovací pánev a po krátkém zaškolení vyzkoušet své štěstí. Všechny úlovky jim samozřejmě zůstanou na památku!

Ačkoliv se na první pohled jedná o netradiční činnost, rýžování drahých kovů je jednou z nejšetrnějších metod jejich těžby, kterou si v dnešní době mohou na svých toulkách přírodou vyzkoušet celé rodiny bez ohledu na věk.

V průběhu akce bude každý nález zvážen a deset nejúspěšnějších zlatokopů získá na konci léta hodnotné ceny.

 


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru