dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C

Zkuste štěstí: Expresní soutěž o dva lístky na koncert melodií z českých filmů a pohádek

Nemáte ještě program na pozítří večer? Co zajít ve středu 11. května do Rudolfina na koncert rádia Classic Praha Pocta českým filmům a pohádkám? Zazní krásné melodie z českých filmů, seriálů, pohádek a večerníčků. Chcete jít na koncert, který začíná v 19:30, zadarmo? Pokud ano, zkuste štěstí v bleskové soutěži, výherce dostane dva lístky.

Nejen hudba Luboše Fišera či Zdeňka Lišky, ale i dalších klasiků české filmové a televizní hudby, i autorů písniček k českým muzikálům, pohádkám a večerníčkům zazní na unikátním koncertě Pocta českým filmům a pohádkám ve středu 11. května v Rudolfinu.

Večer vyvrcholí připomínkou snímků jako jsou Šíleně smutná princezna, Tři oříšky pro Popelku, Noc na Karlštejně, Ať žijí duchové, Vrchní, prchni, Tři veteráni a seriálů Nemocnice na kraji města, 30 případů majora Zenama či Četnické humoresky. Nebude chybět hudba z večerníčků jako Krkonošské pohádky či Bob a Bobek. Během večera zazní i krásné ústřední skladby k filmům Kolja a Tajemství hradu v Karpatech nebo písně z muzikálu Noc na Karlštejně.  

Kdo na koncert vyrazí, může se těšit na hudbu Jana Hammera, Karla Svobody či písničky autorské dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák.
Kromě nezaměnitelného autorského dua na koncertu vystoupí řada dalších osobností tuzemské hudební scény včele se skladatelem Ondřejem Soukupem a dirigentem Martinem Kumžákem.

Jako sólisté se představí Tereza Černochová a Ondřej Ruml. Známé hity i melodie společně s nimi zahrají a zazpívají PKF – Prague Philharmonia, Pražský filharmonický sbor a dětský sbor Severáček.

Soutěžíme o dvojici lístků lístky na koncert Pocta českým filmům a pohádkám, který pořádá rádio Classic Praha.

Soutěžní otázka:
Kdo je pravidelným moderátorem dopoledního bloku na rádiu Classic Praha?

Odpověď pošlete dnes do 14 hodin na adresu redakce@prazskypatriot.cz.

Ze všech správných odpovědí bude vylosován a následně kontaktován výherce dvou lístků.

Kdo nebude mít štěstí, může si stále lísky koupit zde: https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/pocta-%C4%8Desk%C3%BDm-film%C5%AFm-a-poh%C3%A1dk%C3%A1m-rudolfinum-praha-1039207


V ulici Bronzová nepoteče voda

Dnes ve 14:48

Od 8 do 16 hodin bude zítra přerušena dodávka pitné vody v ulici Bronzová 2026/33; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Aspoň na víkend vstupte do říše pohádek

Dnes ve 13:44

V Českém muzeu hudby se v sobotu 25. listopadu od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na velké dobrodružství a setkání s pohádkovými bytostmi. Během zábavného odpoledne křížem krážem procestují svět pohádek a vyzkouší si tak svoji odvahu...

Buď režisérem svého života. Schola Pragensis 2017

Dnes ve 13:35

Přehlídka středního a vyššího odborného školství Schola Pragensis má letos již 22. ročník. Její motto „Buď režisérem svého života“ je určeno především žákům 9. tříd základních a speciálních škol, kteří se právě teď rozhodují jaký studijní či řemeslný obor vybrat. Samotná přehlídka nabízí i kurzy,...

Kouřovou metodou odhalily PVK 26 závad na připojení ke kanalizační síti

Dnes ve 13:17

Pražské vodovody a kanalizace v letošním roce zintenzivnily průzkum splaškových stok, kanalizačních přípojek a vnitřní kanalizace nemovitostí pomocí tzv. kouřové metody. Důvodem je přetěžování čerpacích stanic a pobočných čistíren odpadních vod.

Praha přebírá štafetu od Vídně, příští rok bude hostit konferenci zaměřenou na oblast center sdílených služeb

Dnes ve 12:08

Praha byla vybrána jako další z měst, kde se příští rok uskuteční konference center sdílených služeb. Pomyslnou pořadatelskou štafetu pro rok 2018 přebírá od Vídně. 

Začíná festival Den flamenka

Dnes v 09:42

Oslavy Mezinárodního dne flamenka, které vypuknou v Praze již 23. listopadu, prohřejí a rozpálí chladný pražský podzim andaluským sluncem, vášní a temperamentem. 

Praha – Koloděje: Přerušení dodávky vody

Dnes v 09:25

Zítra 23. listopadu bude od 8 do 15 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulicích: Panenky; Za vinicí; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Fenomén Masaryk: Přednáška v muzeu zdarma

Dnes v 09:22

Tatíček nebo první český feminista? Největší Čech nebo „ohavný zrádce národa“? Zakladatel státu nebo rozbíječ monarchie? Individualista nebo vůdce milionů?

Centrum moderní neurorehabilitace ERGO Aktiv otevře dveře

Dnes v 08:34

Den otevřených dveří ERGO Aktivu se bude konat ve čtvrtek 23. listopadu. ERGO Aktiv je centrum moderní neurorehabilitace, kam dochází lidé po mozkových příhodách a získaném poškození mozku.

Nad den pod zem: Tajemné podzemí Prahy

Dnes v 07:57

V sobotu 25. a v neděli 26. listopadu se v rámci projektu Nad den pod zem podívejte do unikátních prostor pražského podzemí.

Troja, Libeň: Zítra nepoteče voda

Dnes v 07:30

Ve středu 23. listopadu bude od 8 do 14 hodin přerušena dodávka pitné vody v oblasti Praha 8 – Troja, Libeň.

Novodvorský Zvoneček potřetí

Dnes v 07:21

Loutkový festival Novodvorský Zvoneček nabídne třídenní loutkovou smršť pro malé i velké. Těšte se na současnou loutkovou tvorbu, dílny, workshopy a výstavu.

Požár autobusu způsobila technická závada

Dnes v 06:31

Včera večer od 22:17 hodin zasahovala jednotka pražských hasičů z Holešovic u požáru autobusu v Čimické v Praze 8.

Další krátké zprávy
Nahoru