dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Zkušební provoz Jatek 78 zakončí „de luxe” verze La Putyky
La Putyka nabízí aktobacii i sportovní výkony. Foto: archiv

Zkušební provoz Jatek 78 zakončí „de luxe” verze La Putyky

Téměř dvouměsíční maraton představení nového cirkusu, tance a divadla v novém uměleckém prostoru Jatka78 zakončí soubor Cirk La Putyka, který jeho vznik inicioval, ve velkolepém stylu. Při příležitosti pátého výročí svého založení uvede soubor od 15. do 19. prosince v halách číslo 7 a 8 v holešovické tržnici jednorázovou sérii svého vůbec prvního a úspěšného titulu La Putyka v “de luxe” rozšířené verzi.

Ve speciální edici La Putyky vystoupí všichni členové souboru i zahraniční akrobaté, mezi nimi Ethanem Law, který před několika dny diváky na Jatkách78 okouzlil svým novocirkusovým uměním v projektu Analog.

Představení La Putyka vzniklo v roce 2009 jako neotřelá kombinace akrobacie, tance, loutek, sportovních výkonů a živé hudby. Optikou nového cirkusu nahlíží atmosféru české hospody skelným pohledem střízlivého půllitru, hosté jsou svědky nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů.

Na diváky kromě standardního obsazení nejlepších českých akrobatů, tanečníků nebo muzikantů Vojty Dyka, Jana Maxiána a Jakuba Prachaře čeká řada novinek a překvapení.

„La Putyka de luxe je naším prvním projektem ušitým na míru přímo prostorám Jatek78. Jde o jednorázový unikátní projekt, který stojí na půdorysu prvního představení a v této podobě se nebude opakovat. Diváky zavede do všech prostor Jatek78 – nejen galerie a divadelního sálu, ale i například tréninkového centra,” uvádí principál souboru Rosťa Novák.

Představení se bude skládat ze tří částí, jednou z nich je site-specific performance, v jejímž rámci herci využijí všechny čtyři haly Jatek78. Druhou je divadlo, neboli to nejlepší z představení La Putyka přímo na divadelním sále.

„Večer pak zakončíme na osobní notě, vzpomínkou na pětiletou historii a ochutnávkou z připravovaného celovečerního filmu s názvem Up´End´Down,” doplňuje Rosťa Novák.

La Putyka de luxe, Jatka78
15. – 19. prosince, 19.30
Vstupenky jsou k dostání v prodejní síti Ticketportal a na pokladně divadla Jatka78.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru