Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zkrocení opilé ženy viděli cestující v metru, zabarikádovala se na veřejných toaletách
Strážníci museli nakonec při zásahu použít pouta. Foto: MP Praha

Zkrocení opilé ženy viděli cestující v metru, zabarikádovala se na veřejných toaletách

Ke kurióznímu případu došlo ve středu 7. července odpoledne ve vestibulu stanice metra Želivského. Opilá žena zde dělala problémy. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Po patnácté hodině volal na tísňovou linku Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) pracovník obsluhy veřejných toalet ve stanici Želivského.

Důvod? Opilá žena si umanula, že se jí na záchodech tuze líbí, takže je dobrovolně neopustí. Když přijeli strážníci na místo, narazili nejdříve na slovní odpor už od pohledu značně opilé ženy.

„Jsem tu doma, patřím sem, zůstávám, máte smůlu,“ pravila neoblomně. Hlídka ale také trvala na svém, ženu opakovaně vyzvala k opuštění toalet. Snaha byla nakonec úspěšná, ale zdánlivě ukončený odpor náhle znovu zesílil.

„Venku žena odmítla spolupracovat, snažila do strážníků kopat. Výzvy k uklidnění byly marné, proto přišly na řadu donucovací prostředky,“ popsala zásah Seifertová.

S pouty na rukou se konečně devětačtyřicetiletá výtržnice zklidnila a prokázala svou totožnost. Pro posouzení jejího zdravotního stavu byli přivoláni záchranáři, kteří rozhodli o převozu k vyšetření za doprovodu hlídky. Dechová zkouška provedená zdravotníky ukázala hodnotu 4,21 promile.

S krocením opilých žen mají v Praze v poslední době zkušenosti i státní policisté. V druhé polovině května se v Podolí na křižovatce srazila dva auta. Řidička, která nedobrzdila, po srážce ujela pryč. Když byla o hodinu později zadržena, odmítala vystoupit a držela se pevně volantu.

Policisté ji museli z auta vytáhnout za pomocí donucovacích prostředků a zpacifikovat. Následně u ní byl proveden test na alkohol s pozitivní hodnotou 2,6 promile alkoholu v dechu.

V červnu řídila s více než třemi promile alkoholu v dechu auto dvaačtyřicetiletá žena, kterou policisté zastavili na Pražském okruhu.

Při kontrole ještě nabourala stojící policejní vůz. Za ohrožení pod vlivem návykové látky jí v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení. Povedená dechová zkouška u řidičky pak opakovaně ukázala přes tři promile alkoholu v dechu.


Autor: Jan Puci

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

Včera v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

Včera v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

Další články
Nahoru