Dnes Úterý - jasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zkrocení opilé ženy viděli cestující v metru, zabarikádovala se na veřejných toaletách
Strážníci museli nakonec při zásahu použít pouta. Foto: MP Praha

Zkrocení opilé ženy viděli cestující v metru, zabarikádovala se na veřejných toaletách

Ke kurióznímu případu došlo ve středu 7. července odpoledne ve vestibulu stanice metra Želivského. Opilá žena zde dělala problémy. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Po patnácté hodině volal na tísňovou linku Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) pracovník obsluhy veřejných toalet ve stanici Želivského.

Důvod? Opilá žena si umanula, že se jí na záchodech tuze líbí, takže je dobrovolně neopustí. Když přijeli strážníci na místo, narazili nejdříve na slovní odpor už od pohledu značně opilé ženy.

„Jsem tu doma, patřím sem, zůstávám, máte smůlu,“ pravila neoblomně. Hlídka ale také trvala na svém, ženu opakovaně vyzvala k opuštění toalet. Snaha byla nakonec úspěšná, ale zdánlivě ukončený odpor náhle znovu zesílil.

„Venku žena odmítla spolupracovat, snažila do strážníků kopat. Výzvy k uklidnění byly marné, proto přišly na řadu donucovací prostředky,“ popsala zásah Seifertová.

S pouty na rukou se konečně devětačtyřicetiletá výtržnice zklidnila a prokázala svou totožnost. Pro posouzení jejího zdravotního stavu byli přivoláni záchranáři, kteří rozhodli o převozu k vyšetření za doprovodu hlídky. Dechová zkouška provedená zdravotníky ukázala hodnotu 4,21 promile.

S krocením opilých žen mají v Praze v poslední době zkušenosti i státní policisté. V druhé polovině května se v Podolí na křižovatce srazila dva auta. Řidička, která nedobrzdila, po srážce ujela pryč. Když byla o hodinu později zadržena, odmítala vystoupit a držela se pevně volantu.

Policisté ji museli z auta vytáhnout za pomocí donucovacích prostředků a zpacifikovat. Následně u ní byl proveden test na alkohol s pozitivní hodnotou 2,6 promile alkoholu v dechu.

V červnu řídila s více než třemi promile alkoholu v dechu auto dvaačtyřicetiletá žena, kterou policisté zastavili na Pražském okruhu.

Při kontrole ještě nabourala stojící policejní vůz. Za ohrožení pod vlivem návykové látky jí v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení. Povedená dechová zkouška u řidičky pak opakovaně ukázala přes tři promile alkoholu v dechu.


Autor: Jan Puci

Ve sklepě hořela elektrokoloběžka, jedna osoba skončila v péči záchranářů

Dnes v 07:11

Hasiči zasahovali 15. srpna od 9 hodin v Herálecké ulici v Praze 4. Ve sklepě obytného domu hořela elektrokoloběžka a vybavení sklepa.

Se dvěma zákazy řízení ujížděl na kradené motorce, nakonec havaroval

10. srpna 2022 ve 12:37

Policisté si včera v půl jedenácté večer všimli ve Vršovické ulici v Praze 10 řidiče motocyklu, kterého chtěli zkontrolovat. Ten odbočil do ulice Bělocerkevská a nereagoval na výzvu k zastavení, naopak přidal plyn a snažil se jim ztratit z dohledu. 

Další články
Nahoru