Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 1°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zkrocení opilé ženy viděli cestující v metru, zabarikádovala se na veřejných toaletách
Strážníci museli nakonec při zásahu použít pouta. Foto: MP Praha

Zkrocení opilé ženy viděli cestující v metru, zabarikádovala se na veřejných toaletách

Ke kurióznímu případu došlo ve středu 7. července odpoledne ve vestibulu stanice metra Želivského. Opilá žena zde dělala problémy. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Po patnácté hodině volal na tísňovou linku Městské policie hl. m. Prahy (MP Praha) pracovník obsluhy veřejných toalet ve stanici Želivského.

Důvod? Opilá žena si umanula, že se jí na záchodech tuze líbí, takže je dobrovolně neopustí. Když přijeli strážníci na místo, narazili nejdříve na slovní odpor už od pohledu značně opilé ženy.

„Jsem tu doma, patřím sem, zůstávám, máte smůlu,“ pravila neoblomně. Hlídka ale také trvala na svém, ženu opakovaně vyzvala k opuštění toalet. Snaha byla nakonec úspěšná, ale zdánlivě ukončený odpor náhle znovu zesílil.

„Venku žena odmítla spolupracovat, snažila do strážníků kopat. Výzvy k uklidnění byly marné, proto přišly na řadu donucovací prostředky,“ popsala zásah Seifertová.

S pouty na rukou se konečně devětačtyřicetiletá výtržnice zklidnila a prokázala svou totožnost. Pro posouzení jejího zdravotního stavu byli přivoláni záchranáři, kteří rozhodli o převozu k vyšetření za doprovodu hlídky. Dechová zkouška provedená zdravotníky ukázala hodnotu 4,21 promile.

S krocením opilých žen mají v Praze v poslední době zkušenosti i státní policisté. V druhé polovině května se v Podolí na křižovatce srazila dva auta. Řidička, která nedobrzdila, po srážce ujela pryč. Když byla o hodinu později zadržena, odmítala vystoupit a držela se pevně volantu.

Policisté ji museli z auta vytáhnout za pomocí donucovacích prostředků a zpacifikovat. Následně u ní byl proveden test na alkohol s pozitivní hodnotou 2,6 promile alkoholu v dechu.

V červnu řídila s více než třemi promile alkoholu v dechu auto dvaačtyřicetiletá žena, kterou policisté zastavili na Pražském okruhu.

Při kontrole ještě nabourala stojící policejní vůz. Za ohrožení pod vlivem návykové látky jí v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení. Povedená dechová zkouška u řidičky pak opakovaně ukázala přes tři promile alkoholu v dechu.


Autor: Jan Puci

Praha 12 má schválený rozpočet

Dnes ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

Včera v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

Včera v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

Včera ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Další články
Nahoru