dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražské krimi

Zkrat odhalil pěstírnu konopí

V sobotu 5. dubna kolem sedmnácté hodiny telefonoval na tísňovou linku 158 pracovník energetiky s tím, že má podezření na pěstírnu konopí v domě v pražských Kyjích. Do Tálinské ulice totiž vyjel k nahlášenému zkratu elektřiny. Později ovšem zjistil, že v jednom z domů dochází k takzvanému černému a tím pádem i vysokému odběru elektřiny.

Kontaktoval proto policisty, kteří přijeli společně s kriminalisty z toxi týmu. Vzhledem k tomu, že dům nechtěli dva muži opustit a policisté měli podezření, že je dvojice ozbrojená, do pražských Kyjí vyjela i zásahová jednotka pražského krajského ředitelství. Asi desítka speciálně vycvičených policistů pak dva muže během pár minut zadržela přímo v domě a předala je detektivům k dalším úkonům.

Následující den proběhla domovní prohlídka na základě příkazu vydaného Obvodním soudem pro Prahu 9. Policisté v domě nalezli kompletně vybavenou pěstírnu konopí, kde objevili více než 430 rostlin marihuany v květináčích. Zadržení se o rostliny pečlivě starali – osvěcovali je speciálními výbojkami, zalévali je, hnojili, ošetřovali, nasvěcovali, v domě byla dokonce ventilace s čerpadly, filtry na odstranění zápachu, různá hnojiva a substráty.

Zadržení vietnamsky hovořící muži ve věku 41 a 42 let skončili na služebně kriminalistů, kde je vyšetřovatel obvinil ze spáchání pokusu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za což jim hrozí až pětileté vězení. Starší ze zadržených navíc čelí obvinění ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, protože od července loňského roku má Obvodním soudem pro Prahu 4 uložený trest vyhoštění z České republiky. U mladšího obviněného policisté z cizinecké policie stále zjišťují totožnost, muž totiž neměl doklady a své jméno odmítá sdělit.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru