dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Zkouřený řidič měl kufr auta naditý zbraněmi a municí
Náboje. Ilustrační foto: Michal Zacharzewski / sxc.hu

Zkouřený řidič měl kufr auta naditý zbraněmi a municí

V neděli přibližně v půl třetí ráno kontrolovali policisté v ulici U Slávie řidiče Passata, jehož stav evidentně nesplňoval technické podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Policistům navíc evidence prozradily, že auto má od letošního ledna propadlou technickou. Proto vozidlo i s řidičem následně zastavili ve Vladivostocké ulici k preventivní silniční kontrole.

Už při vystoupení řidiče policisty něco zarazilo, byla to typická „vůně“ marihuany. Proto pětadvacetiletého mladíka vyzvali k provedení testu na přítomnost drog. Ten svým pozitivním výsledkem potvrdil původní podezření. Mladík navíc znatelně znervózněl, když chtěli policisté otevřít zavazadlový prostor auta ke kontrole.

Důvod jeho neklidného, možná až podrážděného chování byl diplomatický kufřík, ve kterém muži zákona nalezli a zajistili téměř 130 kusů nábojů různých ráží a čtyři zbraně. Jednalo se konkrétně o funkční pistoli, revolver, plynovou pistoli a pistoli k odpalování Jedna ze střelných zbraní dokonce vůbec neměla výrobní číslo.

„Kontrolovaný, který není držitelem žádné kategorie zbrojního průkazu, navíc nebyl schopen vysvětlit původ tohoto arzenálu,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Proto skončil na policejní služebně pro podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolené ozbrojování, za které mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Za zmínku také stojí ten fakt, že se v tomto případě nejedná o mladíkův první střet se zákonem. V minulosti byl už jedenáctkrát stíhán jak pro majetkovou trestnou činnost, tak pro delikty na úseku toxikomanie, včetně jízdy pod vlivem drog. Zajištěné zbraně budou podle Tomáše Hulana podrobeny expertíze, zda s nimi nebyla v minulosti spáchána trestná činnost.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru