dnes
Čtvrtek - polojasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - polojasno
19°C
Zkoumáme dopad naší hudby na orgány v lidském těle, říká Jana Uriel Kratochvílová
Jana Kratochvílová s dalšími členy kapely Illuminati.ca, Jiří George Hrubešem (vlevo) a Pavlem Trnavským. Foto: autor

Zkoumáme dopad naší hudby na orgány v lidském těle, říká Jana Uriel Kratochvílová

Zpěvačka, textařka a skladatelka Jana Kratochvílová vystoupí ve středu 26. dubna s kapelou Illuminati.ca v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Se serverem Pražský patriot si povídala nejen o tomto koncertu, na kterém představí nové album.

Koncert

Vstupenky na koncert kapely Illuminati.ca s Janou Uriel Kratochvílovou, který se uskuteční v Městské knihovně na Mariánském náměstí ve středu 26. dubna od 19:30, si můžete koupit zde.

Internetové stránky kapely Illuminati.ca: http://illuminatica.wixsite.com/illuminatica

Každý rok v Městské knihovně představíte nějakou novinku. Na co se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční za pár dní?
Hlavně na samostatný koncert quantum rockové kapely Illuminati.ca, ve které hraje Robert David Pavlík, Honza Pokki Pokorný, Jiří George Hrubeš, Pavel Trnavský a já. Už se z těch našich koncertů v knihovně na Mariánském náměstí stala téměř okultně-šamanská záležitost. Zahrajeme některé známé hity, jako například V stínu kapradiny, Publikum tvé jsem já či Copánky, ale především představíme album Mantrum Illuminum, které má stejný název jako hudební věda, kterou na něm představujeme posluchačům. Spočívá v tom, že zkoumáme dopady naší hudba na lidskou DNA a spící části mozku. Víme, jaké tóny mají vliv na konkrétní orgány v těle. Naše hudební věda studuje frekvence tónů a jejich dopad na zdraví.
 
Nedávno jste řekla, že principem všeho jsou vibrace. Jak to myslíte?
Toto tvrdil už před sto lety Nikola Tesla. Když to pochopíme, tak se pohneme dopředu. Náš quantum rebel rock dělá vibrace.

jk-live5-nahled Jelikož poslední dobou představujete za rok zhruba až tři nové desky, přijde letos po Mantrum Illuminum ještě další?
Ano, na konci roku vydáme rockové album Ruby Rose Mayham, to bude super quantum rebel rock.

Proč jste si pro dubnový koncert vybrali knihovnu? Nezdá se mi to jako ideální prostředí.
Asi narážíte na to, že lidé zde sedí na sklápěných sedačkách, ale hudbu si přece můžete vychutnat v sedě, leže stejně jako ve stoje. Jednou nás sem pozvali a stala se z toho jakási tradice. A že jde o kinosál? Budeme tam mít i videoprojekci, tak se to hodí.
 
Přes tvář nosíte při koncertech roušku, na hlavě se vám už objevil tank, dinosaurus, meč, traktor či třeba potápěčská helma. Proč?
A proč ne? Je to součástí naší image. Jelikož máme dobré zvukaře, tak i když si nasadím cokoli na hlavu, zpěv to nijak nezkresluje. Vím, že tím některé lidi vytáčím, ale měli by si zvyknout a neodsuzovat mě za to. Po ZZ Top přece také nikdo nechce, aby se oholili. Stejně jako po členech kapely Kiss, aby se odlíčili.
 
uriel-pa-nahled Občas kritizujete média za to, jak o vás referují. Jaká největší lež se o vás v poslední době objevila?
Že jsem na drogách, zkouřená a blázen. Drogy neberu, nekouřím a nebrala jsme ani třeba prášky na bolení hlavy. Já i členové kapely známe texty, nepotřebujeme žádné čtečky. Myslíte, že se tak chovají blázni?
 
Vystupujete nejen v Česku, ale i na Slovensku. Vnímáte mezi publikem rozdíl?
Ani bych neřekla, snad jen že na Slovensku chodí zatím přeci jen víc lidí. V obou zemích máme fanoušky mnoha generací. Co nás těší, že je velký počet mladých návštěvníků koncertů, třeba už od patnácti let. Ti velmi oceňují naší progresivitu.

Zatím nejste moc vidět na letních festivalech. Proč? Změní se to?
Máte pravdu, že vystupujeme na spíše menších lokálních festivalech. Organizátoři těch větších se nás bojí, mají předsudky. Ty jsou u nás hlavně vůči zpěvačkám. Očekává se od nich, aby byly hlavě úhledné a sexy. Když přijde někdo s rohy a kříži na těle, rozčílí je to. Naše síla a originalita jim nevoní. Přitom jedním z posláním umělců je ukazovat nové cesty, o což se my snažíme.

illuminatica2-2-nahled


Hana Marie Körnerová: Hlas kukačky

Včera v 10:29

Psychologové tvrdí, že se všemi křivdami dětství se má člověk vyrovnat do čtyřiceti. Po čtyřicítce by měl s konečnou platností přestat řešit, že byl buď sirotek, anebo ho rodiče měli méně rádi než sourozence. Že se mu spolužáci posmívali a učitelé si na něho zasedli. Že nikdy neměl nové kolo a do...

Výstava o proměnách Motolského údolí prodloužena!

Včera v 10:09

Výstava Plzeňská/Motol, která veřejnosti představuje stejnojmennou urbanisticko architektonickou studii II. etapy proměny Motolského údolí, bude k vidění až do pátku 26. dubna. Praha 5 a studio A69-architekti se o jejím prodloužení rozhodli na základě velkého zájmu.

innogy podporuje vznik Poslední aristokratky, film se natáčí na pěti zámcích

Včera v 07:21

innogy ročně investuje více než 25 milionů korun do české kinematografie. Podporuje konání prestižních festivalů, udílení filmových cen. Věnuje se pomoci nadějným scenáristům a mladým filmařům. Jedním z podporovaných filmů je Poslední aristokratka. Film se natáčí hned na pěti...

Koncert skupiny a křest knihy: Jethro Tull – Půlstoletí s kouzelnou flétnou

19. března 2019 v 16:31

Žánrově lze Quanti Minoris zařadit jako historizující folkrock s keltskými kořeny. Za nejvýstižnější označení lze považovat hradní podobu rocku, tedy „hradrock“. Repertoár tvoří, kromě vlastní tvorby, většinou zhudebněná poezie středověkých autorů (anonymních, ale i známých jako např. F. Villon)....

Hrabalovy stolní slavnosti v Divadle Karla Hackera zdarma

19. března 2019 v 09:03

Městská část Praha 8 a Sdružení Serpens zvou na Hrabalovy stolní slavnosti ve čtvrtek 28. března od 19 hodin.

Harfový kvartet Prah-a-harP - koncert Na kopci

16. března 2019 ve 21:20

Unikátní harfový kvartet se představí v rámci Koncertů na kopci ve středu 20. března od 19 hodin.

Můj tajný les a Děti úplňku. Kino Světozor zprostředkuje různé pohledy na autismus

16. března 2019 ve 13:13

Atypická kampaň vznikla, aby ukázala, co nám zrcadlí autismus, a pozvala k zamyšlení i aktivnímu zapojení. Chce přiblížit svět autistů jako inspiraci a příležitost k zamyšlení nad „normálním“ fungováním naší společnosti i jednotlivců. Klade si za cíl přispět k tomu, aby autisté i jejich rodiče...

Nashle na skle. Současná tvorba studentů a pedagogů Sklářské školy v Novém Boru

15. března 2019 v 08:10

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 24. března do 13. října ve spolupráci s Vyšší odbornou školou sklářskou a Střední školou v Novém Boru v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou sklářskému řemeslu. 

Další články
Nahoru