dnes
Čtvrtek - jasno
2°C
zítra
Pátek - jasno
0°C
pozítří
Sobota - jasno
0°C
Zkoumáme dopad naší hudby na orgány v lidském těle, říká Jana Uriel Kratochvílová
Jana Kratochvílová s dalšími členy kapely Illuminati.ca, Jiří George Hrubešem (vlevo) a Pavlem Trnavským. Foto: autor

Zkoumáme dopad naší hudby na orgány v lidském těle, říká Jana Uriel Kratochvílová

Zpěvačka, textařka a skladatelka Jana Kratochvílová vystoupí ve středu 26. dubna s kapelou Illuminati.ca v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Se serverem Pražský patriot si povídala nejen o tomto koncertu, na kterém představí nové album.

Koncert

Vstupenky na koncert kapely Illuminati.ca s Janou Uriel Kratochvílovou, který se uskuteční v Městské knihovně na Mariánském náměstí ve středu 26. dubna od 19:30, si můžete koupit zde.

Internetové stránky kapely Illuminati.ca: http://illuminatica.wixsite.com/illuminatica

Každý rok v Městské knihovně představíte nějakou novinku. Na co se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční za pár dní?
Hlavně na samostatný koncert quantum rockové kapely Illuminati.ca, ve které hraje Robert David Pavlík, Honza Pokki Pokorný, Jiří George Hrubeš, Pavel Trnavský a já. Už se z těch našich koncertů v knihovně na Mariánském náměstí stala téměř okultně-šamanská záležitost. Zahrajeme některé známé hity, jako například V stínu kapradiny, Publikum tvé jsem já či Copánky, ale především představíme album Mantrum Illuminum, které má stejný název jako hudební věda, kterou na něm představujeme posluchačům. Spočívá v tom, že zkoumáme dopady naší hudba na lidskou DNA a spící části mozku. Víme, jaké tóny mají vliv na konkrétní orgány v těle. Naše hudební věda studuje frekvence tónů a jejich dopad na zdraví.
 
Nedávno jste řekla, že principem všeho jsou vibrace. Jak to myslíte?
Toto tvrdil už před sto lety Nikola Tesla. Když to pochopíme, tak se pohneme dopředu. Náš quantum rebel rock dělá vibrace.

jk-live5-nahled Jelikož poslední dobou představujete za rok zhruba až tři nové desky, přijde letos po Mantrum Illuminum ještě další?
Ano, na konci roku vydáme rockové album Ruby Rose Mayham, to bude super quantum rebel rock.

Proč jste si pro dubnový koncert vybrali knihovnu? Nezdá se mi to jako ideální prostředí.
Asi narážíte na to, že lidé zde sedí na sklápěných sedačkách, ale hudbu si přece můžete vychutnat v sedě, leže stejně jako ve stoje. Jednou nás sem pozvali a stala se z toho jakási tradice. A že jde o kinosál? Budeme tam mít i videoprojekci, tak se to hodí.
 
Přes tvář nosíte při koncertech roušku, na hlavě se vám už objevil tank, dinosaurus, meč, traktor či třeba potápěčská helma. Proč?
A proč ne? Je to součástí naší image. Jelikož máme dobré zvukaře, tak i když si nasadím cokoli na hlavu, zpěv to nijak nezkresluje. Vím, že tím některé lidi vytáčím, ale měli by si zvyknout a neodsuzovat mě za to. Po ZZ Top přece také nikdo nechce, aby se oholili. Stejně jako po členech kapely Kiss, aby se odlíčili.
 
uriel-pa-nahled Občas kritizujete média za to, jak o vás referují. Jaká největší lež se o vás v poslední době objevila?
Že jsem na drogách, zkouřená a blázen. Drogy neberu, nekouřím a nebrala jsme ani třeba prášky na bolení hlavy. Já i členové kapely známe texty, nepotřebujeme žádné čtečky. Myslíte, že se tak chovají blázni?
 
Vystupujete nejen v Česku, ale i na Slovensku. Vnímáte mezi publikem rozdíl?
Ani bych neřekla, snad jen že na Slovensku chodí zatím přeci jen víc lidí. V obou zemích máme fanoušky mnoha generací. Co nás těší, že je velký počet mladých návštěvníků koncertů, třeba už od patnácti let. Ti velmi oceňují naší progresivitu.

Zatím nejste moc vidět na letních festivalech. Proč? Změní se to?
Máte pravdu, že vystupujeme na spíše menších lokálních festivalech. Organizátoři těch větších se nás bojí, mají předsudky. Ty jsou u nás hlavně vůči zpěvačkám. Očekává se od nich, aby byly hlavě úhledné a sexy. Když přijde někdo s rohy a kříži na těle, rozčílí je to. Naše síla a originalita jim nevoní. Přitom jedním z posláním umělců je ukazovat nové cesty, o což se my snažíme.

illuminatica2-2-nahled


Lonely horny only v A studiu Rubín již tento pátek

Dnes v 08:49

Jak se proměňuje podoba intimity, vnímáním sexu, partnerských vztahů a lásky nejen v závislosti na nových technologií, prozkoumá nová inscenace A studia Rubín. Autoři textu, umělecká šéfka divadla, Dagmar Radová, a režisér, Ondřej Štefaňák, budou scénicky reflektovat podoby současných milostných...

The Tap Tap v muzeu / Příběh super kapely

Včera v 07:44

V domě U Zlatého prstenu začne výstava The Tap Tap v muzeu / Příběh super kapely, která se pro veřejnost otevře dnes a bude k vidění až do 23. března 2019. Netradičně pojatá výstava vypráví příběh kapely – bývalých studentů a žáků Jedličkova ústavu. Muzikanti a kapelník Šimon Ornest jsou ztvárněni...

Tóny Vinohrad letos naposledy rozezní Grébovku

10. prosince 2018 v 15:01

Tóny Vinohrad 2018, cyklus komorní hudby, který připravuje pro zájemce zdarma radnice druhé městské části, zve na poslední letošní koncert. Naposledy se do Gröbeho vily v Havlíčkových sadech podíváte 12. prosince v 18 hodin, kdy se můžete zaposlouchat pásma vánočních koled a...

Jáchym Topol představí knižní rozhovor s Ladislavem Heryánem

9. prosince 2018 v 18:10

Knižní rozhovor nazvaný U Božího mlýna bude představen 18. prosince od 19 hodin v Knihovně Václava Havla v Ostrovní ulici 13, Praha 1. Ladislav Heryán je populární katolický kněz, který miluje bibli i rockovou hudbu. Málokdo dokáže přiblížit dnešním lidem prastaré kouzlo Vánoc...

Čtení z textů Václava Havla v divadle

8. prosince 2018 v 09:27

V úterý 18. prosince uběhne sedm let od smrti Václava Havla. Od 17 do 21 hodin bude v divadle Alfred ve dvoře probíhat pátý ročník „Čtení z Havla“. Akci organizátoři plánují především jako klidné zastavení nad myšlenkovou i politickou alternativou, kterou texty představují. Pozváni jsou všichni,...

Zlatá Praha. Výstava v muzeu na Florenci

5. prosince 2018 v 17:10

V budově muzea na Florenci najdete od dnešního dne výstavu Zlatá Praha. Prostřednictvím dobových vyobrazení z časopisů Zlatá Praha, Světozor a Květy představí originální výstava návštěvníkům období šedesátých až osmdesátých let 19. století v Praze, a to s důrazem na urbanistický, architektonický...

Fabrice Midal: Zachraňte si kůži! Staňte se narcistou

3. prosince 2018 ve 14:11

Máte dojem, že se obětujete pro druhé. Máte pocit, že vás druzí využívají a nechovají se k vám hezky. Jste na pokraji vyhoření, ale netroufáte si říkat ne.

Vernisáž obrazů v Galerii Bijoux Nemesis

3. prosince 2018 v 11:18

Vladimíra Prošková a Galerie Bijoux Nemesis zvou na vernisáž a výstavu – Anaviga Art, od krajiny k abstrakci. Obrazy, které uvidíte, jsou průřezem autorčiny dvouleté tvorby.

Další články
Nahoru