dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C

Zkontrolujte vodu ve studni, ze které pijete

V případě, že používáte pro zásobování domácnosti vlastní zdroj vody, studnu, je možné provést její analýzu v akreditované laboratoři PVK, kde je za zvýhodněnou cenu nabízen rozbor základních chemických a mikrobiologických parametrů, které poskytnou základní informace o vámi používané vodě a součástí protokolu s výsledky analýzy je případné nápravné opatření.

Jsou odebírány vzorky pro kontrolu chemických a mikrobiologických parametrů, v souladu s vyhláškou pro pitnou vodu. Tato kontrola je prováděna normalizovanými a verifikovanými metodami, které byly posouzeny v rámci akreditace Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. Cena rozboru vody je 1000 Kč (včetně DPH). 

V případě specifických dotazů na kvalitu vody je možné PVK kontaktovat prostřednictvím kontaktního centra, tel. 840 111 112 nebo e-mailové schránky info@pvk.cz

Rozsah a cena sledovaných ukazatelů pro kontrolu studny:

Fyzikálně chemický rozbor: amonné ionty, dusičnany, dusitany, elektrická konduktivita, chloridy, CHSKMn, pach, reakce vody – pH, suma vápníku a hořčíku (tvrdost vody), zákal, železo.

Mikrobiologický rozbor: koliformní bakterie, Escherichia coli, enterokoky, mezofilní mikroorganismy (počty kolonií při 36°C), psychrofilní mikroorganismy (počty kolonií při 22°C).

Kontakt: www.pvk.cz/analyzy-vody.html


Muž v teplákách prý onanoval v metru, po zadržení to popíral

Včera v 19:28

Dnes čtvrt hodinu před sedmou hodinou přijala městská policie oznámení, že se v metru na trase A pohybuje onanista, který přejíždí ze stanice Staroměstská do stanice Hradčanská tam a zpět.

Skauti v Praze 8 budou mít novou klubovnu

Včera v 19:16

Bývalá sauna v areálu MŠ Dolákova bude přestavěna na klubovnu pro skauty. Záměr získal také podporu občanů v participativním rozpočtu Prahy 8.

Nasajte atmosféru Vánoc v trojské botanické zahradě

Včera v 17:18

Období adventu již pomalu klepe na dveře. Kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Už tuto sobotu si můžete přijít vytvořit aranžmá s adventní či vánoční tématikou nebo drobné dárky pro své blízké. Adventní tvoření proběhne 25. listopadu v zázemí administrativní budovy od...

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku

Včera v 15:35

Trhy se konají na Vítězném náměstí čtyři adventní pátky a soboty a k tomu ještě tři adventní čtvrtky. Vánoční stánky jsou otevřené ve čtvrtek a v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Včera v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Včera v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Včera v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Včera v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Včera v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Včera v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Další krátké zprávy
Nahoru